Płatności w sklepiku osiedlowym i terminale płatnicze

Moi rodzice od prawie czterdziestu lat mają mały osiedlowy sklepik. Jednak nie mogą narzekać, bo zawsze mają wielu klientów, a przede wszystkich stałych odbiorców.

Nowość w sklepiku – terminale płatnicze cardpoint

terminale płatniczeChociaż coraz więcej nowych osób też się pojawia i wracają. Wiem, że jest to spowodowane tym, że zawsze mają świeży towar i bardzo przystępne ceny. Być może klientów przyciąga też klimat jaki panuje w sklepie. Wystrój wnętrza nie jest taki jak w większości sklepów. Na ścianach wiszą różne fotografie z naszych rodzinnych wypadów i imprez. Wyczuwa się tutaj bardzo przyjazny i rodzinny klimat. Jedyną rzeczą jakiej nie można było do niedawna spotkać w sklepie moich rodziców, były terminale płatnicze – cardpoint. Bardzo się przed tym bronili, bo chcieli utrzymać ten swój klimat. Jednak musieli się poddać, ponieważ coraz więcej osób chciało płacić kartą. Nie chcieli z takiego powodu tracić klientów, dlatego też zdecydowali się zamontować u siebie terminal pos. Oczywiście mieli świadomość tego, że za każdą transakcję będą musieli płacić prowizję firmie, od której terminal zostanie wypożyczony. Na szczęście mój najbliższy przyjaciel pracuje w firmie, która wypożycza terminale pos. Umówiłam się więc z nim na spotkanie, przedstawiłam mu jak wygląda sytuacja i poprosiłam o pomoc. A z racji tego, że zna moich rodziców bardzo dobrze od wielu, wielu lat, z chęcią im pomógł. Załatwił im taki terminal, za wypożyczenie którego nie będą w ogóle płacić, a co do prowizji będzie to najmniejsze oprocentowanie jakie może być. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiem, że moi rodzice będą bardzo szczęśliwi i nie będą tracić klientów, a być może nawet zyskają kolejnych.

Cieszę się, że mogłam ich pomóc chociaż w taki sposób i cieszę się, że ich sklepik dalej będzie prosperował, bo sama uwielbiam w nim przebywać dzięki temu klimatowi, który tam panuje.