Pellet węglowy wysokiej jakości

Przez lata zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że w naszych domach do ogrzewania stosuje się drewno opałowe. Niektórzy stosują również węgiel co jest niestety niezbyt dobre dla otaczającego nas środowiska. Trzeba jednak zauważyć, że branża grzewcza znacznie się ostatnimi czasy zmieniła. Powstają też ciągle najróżniejsze materiały opałowe, których skuteczność bywa zaskakująco dobra.

Efektywne ogrzewanie pelletem węglowym

pelet varmoWęgiel to paliwo kopalne, które do ogrzewania stosuje się od bardzo dawna. Jednak trzeba zauważyć, że czysty węgiel zawiera z reguły bardzo dużą ilość substancji szkodliwych dla środowiska. Przykładem mogą być chociażby związki siarki czy wodoru. Gdy dojdzie do ich spalania to wytwarzają się niebezpieczne dla środowiska spaliny na czele z benzopirenem mających właściwości rakotwórcze. Zwracając na to uwagę zaczęto węgiel w ciekawy sposób przerabiać. W efekcie powstał produkt jakim jest pelet Varmo, który nie zawiera praktycznie wcale benzopirenu. Ten materiał opałowy został okrzyknięty paliwem przyszłości. Wynika to stąd, że jako jedyny materiał opałowy jest on w stanie generować bardzo dużo ciepła przy jednocześnie zmniejszonej emisji szkodliwych spalin. Podobnie jest w przypadku ekogroszku ale jednak w tej rywalizacji pellet wypada znacznie lepiej. Taki materiał opałowy dodatkowo pozwala na zachowanie przewodów kominowych w dobrej kondycji.

Ogrzewanie domów z użyciem pelletu zaczyna być coraz bardziej popularne. Zachęca do tego również cena tego materiału opałowego. Obecnie za około 800zł można zakupić 800kg pelletu. Jest on sprzedawany w wersji workowanej po 20kg w jednym opakowaniu. Taka forma pakowania jest bardzo praktyczna ponieważ łatwo można pelletem uzupełnić podajnik znajdujący się przy kotle grzewczym.