Opiekunka do dziecka a atrakcje dmuchane

Praca opiekunki do dziecka wymaga cierpliwości, sumienności i pogody ducha. Musimy przede wszystkim pamiętać, że przejmujemy poniekąd kontrolę nad dzieckiem.

Dzieci uwielbiają zabawy na dmuchanych atrakcjach

dmuchane atrakcjeUczy się ono od nas pewnych zachowań, słów i gestów. Powinniśmy więc za wszelką cenę chcieć dać mu jak najlepszy przykład. Opiekunka musi zazwyczaj robić to samo co rodzice. W jej obowiązkach leży odbieranie dziecka z przedszkola czy szkoły. Musi również z nim odrabiać lekcje i uczyć je.
Wychowanie małego człowieka to ogromna odpowiedzialność. Dlatego rodzice bardzo dokładnie i sumiennie selekcjonują potencjalne opiekunki. By załapać się do takiej pracy, powinniśmy po pierwsze zarażać pogodą ducha. Nikt nie lubi smutasów i użalających się nad sobą kobiet. Na pewno na dziecko nie wpływałaby dobrze wiecznie zmarkotniała opiekunka. Ważny jest tez ubiór i zachowanie. Oczywiście powinnyśmy się zachowywać jak dorosłe i poważne osoby. Nie wyobrażam sobie zatrudnić na to stanowisko wyuzdanej i prowokującej kobiety. Taka osoba musi potrafić również wymyślać różne atrakcje w plenerze dla dzieci. Gdy zatrudniamy opiekunkę, nie chcemy by spędzała całe dnie z naszym dzieckiem w domu i przed telewizorem. Każdy maluch uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Taka niania powinna wychodzić z nim do parku, na rowery czy chociażby na lody. Dzieci również nie lubią się nudzić i być zbywane. Oczywiście w gestii opiekunki leży również organizacja imprez dla dzieci. Rodzice do późna pracują ale dziecko musi mieć jakichś znajomych czy koleżanki. Czasem chce przygotować jakieś małe przyjęcie, przekąski i napoje. Opiekunka powinna mu w tym pomagać i nie zabraniać kontaktów z rówieśnikami w domu. Takie atrakcje na imprezy dla dzieci można zrobić razem z dzieckiem. Upiec własnoręczne ciasteczka, przygotować szablony do kolorowania itp.

Opiekunka musi wiec wykazywać się nie tylko odpowiedzialnością ale i kreatywnością, wyobraźnią. Jeśli więc jesteśmy przykładem pogodnej i energicznej młodej osóbki , z pewnością nadajemy się na opiekunkę.

Więcej informacji na zaczarowane-eventy.pl