Okładka na pracę dyplomową

 

Wiele osób z pewnością zastanawia się jak oprawić swoją pracę dyplomową, magisterską inżynierską czy licencjacką. Wysiłek jaki został włożony w napisanie pracy, zasługuje przecież na właściwą oprawę. Jak możemy sprawić, by nasz trud związany z pisaniem pracy, choć w niewielkim stopniu został upamiętniony?

Elegancka okładka zachęca do czytania

okładki kanałowe twardeJeśli chodzi o egzemplarze które powinny zostać złożone w dziekanacie, zazwyczaj każda uczelnia szczegółowo określa sposób oprawy. Najczęściej taki który nie będzie zajmował wiele miejsca w magazynie. Zazwyczaj zwykłe bindowanie a czasami nawet z pomniejszonym drukiem. Jednak warto, na pamiątkę, dla siebie i dla reszty rodziny, zwłaszcza cioć i babć dla których dyplom wnuka czy wnuczki, będzie powodem do dumy oprawić jeden egzemplarz w okładkę pełną elegancji. Takim pełnym dystynkcji rozwiązaniem będą okładki kanałowe twarde. Ten typ oprawy do złudzenia przypomina oprawę jaką do niedawna wykonywali jedynie introligatorzy. W takiej okładce można naszą pracę postawić na półce, obok dzieł mistrzów. Tego typu okładki wykonane są z grubej tektury, która z zewnątrz wykończona jest wysokiej jakości okleiną o fakturze płótna lub skóry a wewnątrz białą wyklejką. Okładki odporne są na zabrudzenia i zarysowania, i nawet w wyniku wielokrotnego przeglądania nie niszczą się. Dodatkowo na przodzie można umieścić napis, złocony lub srebrzony.

Dzięki nowoczesnym technikom oprawienie pracy w okładkę kanałową zajmuje jedynie kilka chwil. Nie trzeba więc rezerwować wiele czasu na wizytę u introligatora, jak to miało miejsce jeszcze niedawno. Z pewnością twarda oprawa doda naszej pracy splendoru. Zgodnie z zasadą „jak cie widzą tak cię piszą” dobrze wykonana oprawa zachęca do zapoznania się z treścią która znajduje się wewnątrz książki.