Ogrzewanie domu – pompy ciepła

 

Jest wiele możliwości na skuteczne ogrzanie domu. Można to robić starym sposobem, czyli poprzez opalanie domu stałym paliwem. Może to być węgiel brunatny, koks, ekogroszek, czy też pellet. Można wybrać także ogrzewanie olejowe, gazowe, czy nowoczesne panele na podczerwień.

Markowa pompa ciepła

pompy ciepła nibeWszystkie te rozwiązania mają jednak wiele wad. Ogrzewanie paliwem stałym jest bardzo nieekologiczne. Dym ma nie tylko brzydki zapach i kolor, ale przede wszystkim zatruwa środowisko naturalne, przyczynia się do powstawania smogu i jest szkodliwy dla zdrowia. Znowu ogrzewanie gazowe jest niebezpieczne (ryzyko wybuchu), olejowe jest kosztowne, a co do podczerwieni to na razie jest za mało badań by stwierdzić czy jest ona dobra, wydajna i nieszkodliwa dla zdrowia. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się ku sprawdzonym, wydajnym i ekologicznym rozwiązaniom, takim jak pompy ciepła. Pompa ciepła to rewolucyjny wynalazek w branży grzewczej. Ma w zasadzie same zalety. Pompa jest bezobsługowa, nie pobiera dużej ilości energii, a poza tym można ją zmieścić w każdym domu. Markowe pompy ciepła Nibe można postawić nawet w komórce, czy garażu. Są one niewielkie, więc nie ma potrzeby wydzielania osobnej kotłowni na ich montaż. Ponadto, taka pompa służy nie tylko do ogrzewania powietrza, ale także wody użytkowej, a jej nowsze wersje służą również jako klimatyzatory. Kupując jedno urządzenie można zyskać aż trzy. To na pewno dobra inwestycja. Warto pamiętać też że firmy takie jak Nibe oferują serwis gwarancyjny i profesjonalne doradztwo.

Dzięki temu na pewno każdy z łatwością będzie mógł wybrać idealną pompę ciepła do swojego domu. W końcu na rynku jest już tyle modeli, że łatwo się jest pogubić, a większość osób nie zna się na sprawach technicznych. Zatem pomoc eksperta odnośnie pomp ciepła będzie nieoceniona.