Oddanie komputera do serwisu

Często jest tak, że osoby starsze nie za specjalnie mogą się przekonać do nowych technologii. Tak było z moimi rodzicami. Ani mama, ani tata, nie chcieli uczyć się korzystania z komputera i internetu. Jednak na pewnym etapie ich życia zaczęło się to zmieniać. Brat taty ich przekonał do tego, że to daje bardzo duże możliwości i warto poświęcić trochę czasu, by nauczyć się obsługi komputera.

Odpowiednie serwisowanie komputerów

serwis komputerowyKiedy mi o tym powiedzieli, to ucieszyłem się, bo od bardzo dawna ich do tego namawiałem. Jednak najpierw prosili mnie, bym pomógł im znaleźć jakiś tani komputer, na którym mogliby zacząć się uczyć. Od razu pomyślałem, że nie trzeba przecież od razu kupować czegoś nowego. U nich w domu był gdzieś jeszcze mój stary komputer. Jednak pytanie było jedno – czy nadal on jeszcze działał. Tak więc spróbowaliśmy to wspólnie ogarnąć. Wyciągnąłem z szafy swój stary sprzęt i sprawdziłem czy działa. No i niestety nie chciał się uruchomić. Ale to jeszcze nie był powód do poddania się. Pomyślałem, że jakiś dobry serwis komputerowy jeszcze mógłby przywrócić ten konkretny komputer do stanu używalności. Tak się akurat składało, że niedaleko miejsca zamieszkania moich rodziców, był taki serwis. Zadzwoniłem tam i umówiłem się, że przy okazji podrzucę im komputer, by sprawdzili, czy jeszcze coś się z niego da wycisnąć, chociaż dużych nadziei na to nie miałem.

Myliłem się jednak bardzo. Okazało się, że w tym serwisie fachowcom udało się naprawić mój stary komputer i po raz kolejny usłyszałem, jak się włącza. To była świetna wiadomość, bo rodzice mogli zacząć uczyć się z niego korzystać, a przy tym nie musieli wydawać nie wiadomo jak dużych pieniędzy. Gdy sprowadziłem komputer z powrotem do ich domu, to od razu zaczęliśmy.