Odbycie szkolenia z pierwszej pomocy

Jestem jedną z nauczyciele pracujących w szkole publicznej. Jutro wszyscy nauczyciele z naszej szkoły mają odbyć szkolenie z pierwszej pomocy. Bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż  będą również ćwiczenia praktyczne. 

Korzyści płynące ze szkolenia z pierwszej pomocy

szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieliSzkolenie trwało cały dzień. Prowadzilo je dwóch ratowników medycznych. Było ono podzielone na dwie części. Mianowicie pierwsza z nich to była teoria. Poznaliśmy prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy. Były omawiane różne przypadki wypadków, które mogą się przytrafić w miejscu pracy, a także poza nim. Druga część to była praktyka. W tej części mogliśmy poćwiczyć opatrywanie ran, czy też wyzwanie pierwszej pomocy. Było to naprawdę bardzo ciekawe szkolenie pierwszej pomocy dla nauczycieli. Wszyscy wyciągnęliśmy z niego sporo ciekawej wiedzy, która może się przydać w razie wypadku. Na pewno tego typu szkolenia niosą ze sobą wiele korzyści. Oczywiście największym plusem jest to, że uczestnicy będą wiedzieli, jak zachować się w razie jakiegokolwiek wypadku. Wszyscy będziemy potrafili udzielić pierwszej pomocy. Mamy też świadomość, jak zabezpieczyć miejsce wypadku. Tego typu szkolenia pomogą też opanować stres, który na pewno pojawia się, gdy mamy komuś pomóc w zakresie medycznym. Na pewno też wzrośnie pewność siebie, która też jest bardzo ważna. Jak widać wiele korzyści płynie z odbycia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Na koniec szkolenia każdy z nas otrzymał apteczkę pierwszej pomocy, oraz certyfikat. Szkolenie było naprawdę bardzo ciekawe. 

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy brać udział w takim szkoleniu. Ja sama bardzo uwielbiam tematykę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Oby ta wiedza nigdy się nie przydała, ale w sumie nigdy nie wiadomo.