Nowoczesne ogrody i przetarg

Moja babcia, która kiedyś mieszkała w Poznaniu, opowiadała mi pewną historię, która miała miejsce trzy lata temu. Posiadała ona sąsiadów, którzy bardzo często się ze sobą kłócili. Rywalizowali ze sobą, ponieważ oboje mieli podobne firmy.

Nowoczesne ogrody i konkurencja

nowoczesne ogrodyZarabiali jako ogrodnicy tworząc nowoczesne ogrody. Kilka razy w tygodniu słyszała krzyki i awantury. Kiedyś, z wrzasków sąsiadów, babcia domyśliła się, że chodzi o przetarg, który ma się odbyć dla urzędu miasta. Projektowanie ogrodów dla takiego miejsca jest niezwykle interesujące, a dodatkowo można na tym sporo zarobić. Jeżeli wygra się taki przetarg, to firma jest wtedy bardzo rozpoznawalna i coraz więcej ludzi chce z niej skorzystać. Jak się okazało, oboje sąsiedzi zgłosili swoje kandydatury. Niestety spowodowało to szereg awantur na poznańskim osiedlu. Babcia niejednokrotnie musiała interweniować i uspokajać wściekłych mężczyzn. Kiedyś nawet zdarzyło się, że na swoje ogrody rzucali jajkami. Według mojej babci był to absurd. Nie chcąc dłużej wysłuchiwać awantur, staruszka przeprowadziła się do Śremu. Póżniej się dowiedziała, że ani jeden, ani drugi sąsiad nie wygrał, ponieważ opinia na ich temat nie była najlepsza. Wszystko przez te awantury. Zakładanie ogrodów miejskich wymaga profesjonalnego podejścia. Tak na prawdę, co by się stało, gdyby jeden z sąsiadów wygrał? Pewnie ten drugi robił by mu pod górę, niszcząc przy tym krzaczki i kwiatki na mieście.

Babcia podejrzewa, że komisja zajmująca się procedurą przetargową nie chciała ryzykować, dlatego wybrano inną firmę. Dzisiejszy świat jest taki, że ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy. Nawet się obrzucą jajkami.

Więcej o nowoczesnych ogrodach na stronie wisniewskipracownia.pl