Nowoczesne materace nawierzchniowe

Miejsce do spania jest bardo ważne, gdyż spędzamy na nim od sześciu do ośmiu godzin na dobę. Nie każdy ma dobrej jakości łóżko, a szczególnie materac, który odgrywa kluczową rolę w jakości snu. Najlepszy jest w jednym kawałku, ale wiele osób śpi na składanych sofach.

Dla kogo jest materac nawierzchniowy?

materace nawierzchnioweJeżeli mamy nowy, dobrze dopasowany materac, to przeważnie jego powierzchnia jest optymalnie twarda i zapewnia idealne wsparcie. Jednak po kilku lub kilkunastu latach na jego powierzchni powstają odgniecenia i nierówności, które skutecznie pogorszą jakość snu. Także na składanych sofach i kanapach nie zawsze materace są dobrze dopasowane, przez co niewygodnie nam się śpi. W takiej sytuacji konieczne będą materace nawierzchniowe, które idealnie wyrównują powierzchnie do spania. Świetnie się sprawdzą na starych łóżkach, kanapach czy wersalkach, ponieważ mają optymalną grubość i dostępne są w kilku rozmiarach. Tego typu materace są najczęściej wykonane ze specjalnej pianki, która może mieć różną grubość i elastyczność. Dla ułatwienia mocowania, materac nawierzchniowy może mieć doszyte od spodu rzepy lub specjalne gumki, które zakłada się pod spód właściwego materaca. Najczęściej mają one zdejmowane pokrowce, które pozwalają na szybkie i łatwe utrzymanie ich w czystości. Są one wykonane z lekkiej i przewiewnej tkaniny, która zapewnia nam większy komfort snu. Jeżeli chodzi o ceny materacy nawierzchniowych, to są one dość mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

W sklepach z materacami bez problemu kupimy modele nawierzchniowe na pojedyncze lub podwójne łóżka. Równie dobrze możemy zamówić go na wymiar, zwłaszcza jeżeli mamy rozkładaną kanapę. Najtańsze modele dostaniemy za około dwieście – trzysta złotych i będą one dość cienkie.