Nowe firmy zajmujące się znakowaniem laserem

W mojej branży spadek cen nastąpił całkiem niedawno, a do tego mocno gwałtownie. Było to spowodowane faktem, że nagle znikąd na rynku pojawiło się całe mnóstwo chętnych chcących pracować w naszym zawodzie, co przełożyło się na spadek cen. Zawsze tak jest, gdy zaczyna się ostra konkurencja.

Czy znakowanie laserem jest opłacalne?

znakowanie laseremNie sądziłem nigdy, że grawerowanie laserowe stanie się aż tak popularne. Gdy wchodziłem w ten biznes była to niszowa sprawa i miałem nadzieję, że tak właśnie pozostanie. Popyt zawsze był niski, a ceny odpowiednio tak wysokie by akurat wystarczyło na przeżycie z tych nielicznych zleceń. Nagle z dnia na dzień klienci zaczęli walić drzwiami i oknami. Przez parę tygodni żyłem jak król, miałem niemalże ciągłość zleceń. Na szczęście intuicja podpowiadała mi, że owo dokładne znakowanie laserem Warszawa może na dłuższą metę okazać się nie aż tak dochodowe jak mi się teraz wydaje, przez co nie wydawałem tych pieniędzy, a odkładałem na koncie w banku. Miałem rację. Nagle cała Warszawa zaroiła się od nowych punktów świadczących te usługi w cenach dwukrotnie niższych niż stara gwardia. Co miałem robić, zmuszony byłem również obniżyć ceny. Oczywiście tak jak przewidywałem, gdy tylko podaż się zwiększyła ludzie się rozmyślili, moda przeminęła, i już nikt nie potrzebował mieć laserowo wygrawerowanych napisów na swoich przedmiotach.

Nowi na szczęście szybko się wykruszyli i zostali tylko ci, którzy potrafili jakoś przetrwać ten kryzys. Część ze starych fachowców nie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości i oni również musieli się zawinąć.