Niezbędne w wyprawce pieluchy

 

Prawie każda mama jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie, kompletuje dla niego wyprawkę, w której nie może zabraknąć najważniejszych artykułów. W codziennej opiece nad maluszkiem, niezastąpione są pieluszki tetrowe.

Wykorzystanie pieluszek tetrowych

Pieluchy tetrowe koloroweDzieci do końca okresu niemowlęcego są bardzo niezaradne i opieka nad nimi spoczywa na barkach rodziców. Żeby przebiegała ona sprawnie, to konieczne są podstawowe produkty ułatwiające pielęgnację. Na pewno do takich artykułów trzeba zaliczyć pieluchy tetrowe kolorowe lub klasyczne białe. Mają one szerokie zastosowanie w pielęgnacji maluchów i codziennych czynnościach. Przede wszystkim są wykonane z miękkiej tetry bawełnianej, która świetnie się zachowuje w praniu i nawet pomimo długotrwałego użytkowania, jest ciągle przyjemna w dotyku. Pieluchy mają przeważnie jeden uniwersalny rozmiar siedemdziesiąt pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów i mają dość rzadki splot. Tetra bardzo dobrze chłonie wodę, zatem można używać pieluchy jak lekkie okrycie w upalne dni lub prześcieradło na przewijaku. Na pieluchach tetrowych maluchy mogą spać, albo można w nie je zawijać w celu unieruchomienia kończyn. Pieluszki niektórzy rodzice używają jako alternatywny ręcznik lub miękka myjka w kąpieli. Jednak przeważnie pieluchy tetrowe są wykorzystywane do wycierania maluchowi buzi po posiłku lub są nakładane na ramię, kiedy rodzic podnosi dziecko do odbicia po jedzeniu. Można je prać nawet w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza i prasować w wysokich temperaturach.

W sklepach z artykułami dla niemowląt przeważnie możemy spotkać tetrowe pieluchy w białym kolorze, bo są uniwersalne. Jednakże znajdziemy także modele kolorowe lub z ciekawymi nadrukami, które mogą zastąpić cienki kocyk czy otulacz.