Nasze dziecko idzie do pierwszej klasy

 

Już za dwa tygodnie rozpoczyna się rok szkolnych. Dla jednych będzie to powrót do znanej rutyny oraz do kolegów z klasy. Jest jednak grupa dzieci, dla których będzie to wyjątkowy dzień. Chodzi bowiem o pierwszoklasistów, którzy pierwszy raz zagoszczą jako uczniowie w szkolnych murach. Jest to duża zmiana, wiążąca się z dużymi emocjami. Pozytywną atmosferę może wnieść samo przygotowywanie się do tego dnia. 

Pierwszy w życiu plecak do szkoły

tornister dla pierwszoklasistyJest niewiele momentów w życiu człowieka, które pamięta się przez długie lata. Na pewno takim wydarzeniem zapadającym w pamięć jest pójście do pierwszej klasy. Szkoła staje się nową przygodą, otaczają nas dzieci, któych w większości zazwyczaj nie znamy. Są to duze emocje dla dziecka, jednak to od rodziców zależy, czy będą one pozytywne, czy też oparte na strachu i niepewności. Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko z pozytywnym nastawienie rozpoczęło pierwszy w swojej historii rok szkolny, to odpowiednio się do tego razem przygotujmy. Ważne będzie to, co będziemy naszemu dziecku powtarzać. Nastawmy je pozytywnie w stosunku do szkoły. Kolejna kwestia do zakupy. Wiadomo, że wyprawka do szkoły to zakup mnóstwa przedmiotów, z którymi nasze dziecko nie miało do tej pory do czynienia. Na przykład taki tornister dla pierwszoklasisty jest symbolem tego, że stał się teraz kimś poważniejszym. Zadbajmy o to, aby ten placek podobał sie wizualnie malcowi i przede wszystkim, aby był wygodny. Dla dzieci zaczynających szkołe najlepsze są usztywniane tornistry.

Pójście pierwszy raz do szkoły na pewno wiąże się z dużymi emocjami dla naszego dziecka. Zadbajmy oto, aby były to jak najbardziej pozytywne emocje. Może to dziwne, ale pomogą w tym zakupy. Dziecko czerpać będzie ogromną radość na przykład ze swoje pierwszego w życiu tornistra.