Najlepszy traktorek ogrodowy

Wbrew pozorom koszenie trawnika wcale takim prostym zadaniem nie jest. Przede wszystkim wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, który będzie wydajny i efektywny w wykonywanej pracy. Z takim przygotowaniem żaden trawnik nie będzie nam straszny.

Co musi posiadać traktorek ogrodowy?

dobre traktorki ogrodoweOgrodnicy i osoby posiadające trawnik wokół domu, kiedyś nie mieli łatwego życia, bo nie było takich nowoczesnych sprzętów do koszenia jak dziś. Wszystko trzeba było ręcznie wykonywać, a to zajmowało bardzo dużo czasu. Dziś mamy do dyspozycji kosiarki elektryczne lub spalinowe, podkaszarki czy dobre traktorki ogrodowe, które za nas wykonują większość pracy. Na szczególną uwagę zasługują traktorki, ponieważ są maszynami do zadań specjalnych. Świetnie się sprawdzają na dużych powierzchniach i są w stanie przemieszczać się w dowolnym kierunku z maksymalną prędkością koło dziesięciu kilometrów na godzinę. Przede wszystkim mają mocne silniki nowej generacji, które pobierają niewiele paliwa, duży zbiornik na ropę lub benzynę i wydajny akumulator. Traktorek jest wyposażony w ergonomiczną kierownicę, komfortowy fotel z oparciem, który można regulować w celu ustawienia optymalnej  wysokości i kąta pochylenia. Dzięki dziennym światłom LED, traktorkiem można kosić trawnik nawet kiedy na dworze robi się szaro. W większości modeli traktorków zamontowana jest manualna skrzynia biegów, która pozwala na jazdę w przód i w tył. Ponieważ takie maszyny do koszenia trawników mają dość spore rozmiary, to najlepiej się sprawdzają na dużych powierzchniach.

Zakup traktorka ogrodowego może być sporą inwestycją, ale jeżeli będzie właściwie dobrany do wielkości powierzchni, to z pewnością okaże się trafionym zakupem. Najtańsze modele traktorków dostaniemy już za około cztery – pięć tysięcy złotych.