Najlepsze zabawki interaktywne

Każde dziecko ma w swoim pokoju mnóstwo zabawek, przytulanek i gier. To normalne, bo dzieciństwo głównie się opiera na zabawie i beztroskim czasie. Maluchy uczą się przez zabawę więc trzeba im sukcesywnie dostarczać bodźców.

Co robi interaktywna zabawka?

popularne interaktywne zabawki dla dzieciTak naprawdę dziecko pierwszą zabawkę potrzebuje w wieku około dwóch miesięcy, czyli od momentu kiedy staje się niemowlakiem. W takim wieku są one bardzo proste i jest to najczęściej miękka przytulanka w formie kocyka, lub grzechotka. Starsze dzieci potrafią już chwytać, raczkować, a następnie siadać i próbują wstawać, więc ich zabawki muszą być dopasowane do ich możliwości rozwojowych. Popularne interaktywne zabawki dla dzieci posiadają wiele funkcji, które jednocześnie rozwijają malucha na wielu płaszczyznach. Dla najmłodszych dzieci mogą to być na przykład stoliki interaktywne, przy których dziecko stoi, albo siedzi i ma dookoła siebie sporo kolorowych przycisków, ruchomych elementów, które wydają dźwięki i mogą też wibrować, albo się przemieszczać. Mogą coś mieć pod stopami, co się uaktywnia w momencie naciśnięcia, albo na krzesełku. Popularną zabawką interaktywną jest miś, lub inne zwierzątko, które na swoich łapkach, oraz głowie posiada sporo kolorowych przycisków uaktywniających różne funkcje po naciśnięciu. Są one bezpieczne dla najmłodszych dzieci, ponieważ są miękkie i maluszek nie zrobi sobie nim krzywdy. Interaktywne zabawki uczą dzieci reakcji na konkretne zachowanie, konsekwencji postępowania, a także logicznego myślenia. 

W sklepach z zabawkami znajdziemy zabawki interaktywne dla dzieci w wieku do trzech lat, od trzech do sześciu i od sześciu do ośmiu. Każda jest dostosowana do możliwości dziecka w odpowiednim wieku i posiada nieco inne funkcje i gabaryty.