Najlepsze pieluchy dla dzieci

Przygotowanie wszystkim niezbędnych rzeczy dla malucha może sprawić nieco kłopotu, przyszłej mamie, ponieważ lista rzeczy do kupienia jest długa. W przeważającej części są to produkty służące wykorzystywane w codziennej opiece nad dzieckiem.

Jakie pieluszki są uniwersalne?

ekologiczne pieluchy dla dzieciKilka dekad temu nasi rodzice nie mieli wyboru i musieli przewijać dzieci wielorazowymi pieluchami, które były także przeznaczone do innych celów. Dziś możemy wybierać, czy chcemy stosować pieluszki jednorazowe czy wielorazowe, które trzeba bardzo często prać i pracować. Niewiele mam się decyduje na używanie wielorazowych pieluch do przewijania, bo są mało praktyczne. Obecnie wykorzystuje się je do zupełnie innych celów. Najlepsze są ekologiczne pieluchy dla dzieci, które kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Są one w całości wykonane z organicznej bawełny, która pochodzi z kontrolowanych i certyfikowanych upraw. Takie pieluchy są wolne od wszelkich szkodliwych substancji i są barwione bezpiecznymi farbami wodnymi. Rodzice najczęściej wykorzystują je w celu wycierania maluchowi buzi i rączek po posiłku, jako alternatywne prześcieradło na przewijaku, cienki ręcznik po kąpieli czy jako osłona ramienia przed ulaniem w trakcie noszenie dziecka do odbicia. Jak widać są one bardzo praktyczne i na pewno przydadzą się każdej mamie w codziennej opiece nad dzieckiem. W sprzedaży znajdziemy przeważnie dwa rodzaje pieluch ekologicznych: tetrowe i flanelowe. Poza nimi są jeszcze bambusowe, które są znacznie droższe.

Pieluchy wielorazowe przydają się nie tylko w domu, ale także na spacerze czy w podróży. Nie zawierają wiele miejsca i są lekkie, a do tego bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Cena tetrowych i flanelowych, to zaledwie kilka złotych za sztukę.