Moja architektoniczna pasja – schody granitowe

Witajcie Kochani. Nazywam się Eliza i pracuję jako architekt wnętrz. Ukończyłam studia kierunkowe w Warszawie. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam trochę o mojej pasji. Z racji tego, że codziennie pomagam ludziom w kreowaniu ich domów, stwierdziłam, że podzielę się swoim doświadczeniem, swoimi umiejętnościami i tutaj.

Schody granitowe idealne do domu

schody granitowePostanowiłam, że skoro i tak piszę już bloga, to może warto jest to połączyć, także z moją dotychczasową pracą. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie. Rozpocznę od tematu, którym sama ostatnio się zajmowałam. Mianowicie będą to eleganckie schody granitowe z Warszawy. Drugim tematem jakim podejmiemy będą blaty kuchenne. Kuchnia jest miejscem, gdzie należy wszystko dostosować tak, ab faktycznie było to funkcjonalne i rozsądne. Dobrym rozwiązaniem dla kuchni są blaty z kamienia, dlaczego? Poniżej o tym opowiem szerzej. Dwa miesiące temu miałam przed sobą zlecenie, które polegało na tym, aby zaprojektowała moim klientom blaty z kamienia w ich kuchni. Początkowo nie byli przekonani jednak kiedy przekonałam ich o tym pomyślę, diametralnie zmienili zdanie i swoje całkowite podejście. Blaty z kamienia przede wszystkim są dużo trwalsze niż standardowe, ponadto cechuje je bardzo duża odporność na ogień, dzięki czemu, w razie pożaru bez obaw będziemy mogli zapewnić sobie i swoim najbliższym nieco więcej bezpieczeństwa. Idealne jest to rozwiązanie, gdy chcemy zamontować takie blaty na przykład przy kuchenkach gazowych. Rewelacyjne prawda? Sami przyznajcie. Moi klienci tak bardzo przekonali się o atutach granitu, że zażyczyli sobie nawet schody granitowe w swoim domu.

Po mimo, że na samym początku nie patrzyli na to dosyć pozytywnie. Jak widać opinie się zmieniają z chwilą gdy pokażemy realne korzyści. Schody z kamienia sprawdziły się doskonale. Z pewnością granit jest takim materiałem, który znajdzie wielu miłośników.