Mój zawód – toczenie cnc

Moim hobby nigdy nie było nic związanego z jakąkolwiek obróbką, aczkolwiek z powodu absolutnego braku pracy w latach dziewięćdziesiątych, gdy też do Polski zawitał dziki kapitalizm, zmuszony byłem chcąc nie chcąc podjąć taką prace jaka była. Na szczęście szukali do czegoś co nazywało się dokładnie obróbka skrawaniem.

Było spore zapotrzebowanie na toczenie cnc

toczenie cncPisali, że przyjmują osoby które nic o tym nie wiedzą, że wszystkiego nauczą, tylko przyjść i robić. No to poszedłem. Pierwsze dni były lekkie, głównie patrzyłem jak inni to robią, później dopiero dostałem swoją robotę do zrobienia. Majster od razu stwierdził, że mam do tego talent i daleko w tym zajdę. Zastanawiałem się jak daleko można było zajść robiąc coś takiego, ale czas pokazał, że faktycznie można. W trakcie tej pracy zacząłem rozglądać się również za innymi ogłoszeniami. Do innych ofert których było bardzo wiele zaliczało się między innymi frezowanie cnc, które też postanowiłem sprawdzić. Niestety tam chcieli już nauczonych z doświadczeniem, a że takich kursów w moim mieście nie robili, toteż musiałem iść na coś innego. Poszedłem na dokładne toczenie cnc Śląsk, sam w sumie nie wiem dlaczego. Później, gdy już ukończyłem, rozpoczął się prawdziwy boom na takich robotników. Miałem doświadczenie w innej, choć dość podobnej branży, do tego ukończony kurs, więc bardzo szybko znalazłem nieźle płatną pracę. Nagle cały Śląsk zaczął szukać takich pracowników, więc co chwilę dostawałem podwyżkę byłem tylko dalej pracował tam gdzie pracowałem. Było to dość przyjemne. Pamiętałem, gdy na początku szukałem pracy i myślałem, że na rynku jest raczej bezwartościowy, a dziś niemalże się o mnie zabijali. Innym swoim kolegom i przyjaciołom również radziłem by robili tego typu kursy i większość o dziwo posłuchała. Ja z kolei uczyłem się pilnie angielskiego z myślą o tym, by jeszcze bardziej polepszyć w przyszłości swoją sytuację.

W końcu obróbka cnc na pewno była bardziej opłacalna na zachodzie. Okazja nadeszła gdy Polska weszła do Unii Europejskiej. Wyjechałem do Anglii od razu i błyskawicznie znalazłem pracę. To był najlepszy okres mojego życia.