Modne wnętrze z podwieszanym sufitem

Często wygładzenie i pomalowanie sufitu na nowo nie wystarczy, ponieważ mogą znajdować się na nim rzeczy, których nie będziemy mogli się pozbyć. W związku z tym dobrym rozwiązaniem może być instalacja sufitu podwieszanego, który nie tylko zakryje nierówności, ale też poprawi akustykę pomieszczenia i sprawi, że będzie bardziej przytulne.

Rodzaje sufitów podwieszanych

sufit z foliiWśród sufitów podwieszanych możemy wyróżnić te wykonane z płyt gipsowych, kasetonów czy paneli. Jednak największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się sufit napinany. Jego montaż przy stosunkowo małym pomieszczeniu czasami zajmuje tylko jeden dzień. Wystarczy zamontować odpowiednie szyny, na które potem naciąga się specjalną folię. To właśnie ten ostatni element jest najważniejszy, ponieważ może on nadać wyjątkowy wygląd naszemu mieszkaniu. W związku z tym wyróżniamy sufity lustrzane, transparentne, strukturalne, wyspowe, 3D, zamszowe, z nadrukiem UV, matowe, satynowe, metaliczne, a także gwieździste niebo. Przy tak dużym wyborze każdy z nas znajdzie z pewnością coś dla siebie. Podczas instalacji sufit z folii może ukryć naszą instalację elektryczną, czy właśnie niechciane nierówności. Poprawi również akustykę pomieszczenia, a także je obniży. Jedynym jego minusem jest to, że nie jest on bardzo trwały. Jednak nie pojawiają się na nim pęknięcia, a każde zanieczyszczenie można łatwo zmyć. Jeśli tylko chcemy możemy umieścić na nim dowolne zdjęcia, bądź napisy. Nada to mu z pewnością oryginalności.

Montaż sufitów podwieszanych jest dość prosty. Większym wyzwaniem jest wybranie odpowiedniego modelu, który będzie pasował do naszych wnętrz. Jeśli nie jesteśmy pewni na co się zdecydować warto zapytać o zdanie osobę doświadczoną, która nie tylko nam doradzi, ale też będzie mogła pomóc przy instalacji.