Makieta mojego przyszłego domu

Gdy zlecałem zewnętrznej firmie budowę mojego domu wiedziałem, że wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Według współczesnych firm budowlanych wszystkim powinna wystarczyć wizualizacja komputerowa projektu, ale ja miałem na ten temat inne zdanie.

Makiety były mi potrzebne

makietyŻebym w pełni przekonał się do projektu potrzebowałem zobaczyć go na własne oczy w fizycznej postaci. Dlatego też poprosiłem o wykonanie modelu architektonicznego. Wiedziałem, że obecnie nie jest to żaden problem i bardzo wiele firm, nawet w naszym mieście wykonuje modele domów tak dobre, że nie można się do niczego przyczepić. Firma trochę marudziła, ale ostatecznie poszli mi na rękę. Skontaktowali się z firmą, która miała w ofercie modele architektoniczne i zlecili im zrobienie atrakcyjne prezentujące się makiety mojego przyszłego domu. Oczywiście taka makieta kosztowała, ale byłem gotowy za to zapłacić byle tylko mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione tak, jak powinno być. Tego typu makiety architektoniczne nie powstają jednakże od ręki, dlatego musiałem na to chwilę poczekać. Efekt był zaskakujący. Modele domów, które wykonywała ta firma miały opinię najlepszych w mieście, oraz na pewno były w ścisłej czołówce kraju. Jednakże makieta architektoniczna, która przede mną stałą nie wyglądała dokładnie tak, jak sobie to wyobrażałem. Wskazałem firmie co chciałbym, by było zrobione inaczej. Inżynier pokiwał głową mówiąc, że doskonale rozumie o co mi chodzi. Nie były potrzebne dodatkowe makiety architektoniczne – wiedziałem, że raczej będą w stanie zrobić i bez tego to, o co ich poprosiłem.

Okazało się, że nie miałem się o co martwić – widząc, jak krok po kroku powstaje mój dom wszystko było w nim dokładnie takie, jak powinno być – nie wyobrażałem sobie, że cokolwiek mogło być tutaj zrobione inaczej.