Lampy UV – skuteczny sposób na owady

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad sensem istnienia much czy komarów. Te irytujące owady uwielbiają wręcz towarzystwo ludzi, niestety bez wzajemności. Komary pozostawiają po sobie swędzące ukąszenia, które nie dają o sobie zapomnieć przez kilka następnych dni. Muchy natomiast roznoszą zarazki siadając na pozostawionym w kuchni jedzeniu. Znając zwyczaje much, wystarczy sobie wyobrazić, na czym taka mucha siedziała, zanim wleciała do naszego domu.

Rodzaje lamp owadobójczych

lampa owadobójcza opinieMuchy i komary to nie jedyne owady, które uparcie pchają się nam do mieszkań. Równie chętnie przez otwarte okno wlatują osy, najczęściej wabione słodkim zapachem owoców, choć czasem wydaje się, że taka osa wleciała tylko po to, aby uprzykrzyć nam życie i czerpie z tego niekłamaną przyjemność. Może się tak wydawać, ponieważ z natury są bardzo uparte i odganiane, potrafią być jeszcze bardziej natarczywe, co może skończyć się bolesnym ukąszeniem. Wśród nielubianych owadów, które chętnie pojawiają się w naszych domach, tym najmniej inwazyjnym jest ćma. Nie gryzie, nie roznosi bakterii, nie bzyczy uparcie wokół głowy, a jedyną jej wadą może być straszny dla niektórych wygląd i nieprzyjemne odgłosy obijania się jej skrzydeł o okno czy lampę. Jak poradzić sobie z takimi nieproszonymi gośćmi? Jednym z najskuteczniejszych sposobów są lampy UV na owady, zarówno te do użytku domowego, jak i modele przeznaczone na zewnątrz (na taras czy balkon). Lampa owadobójcza opinie ma różne, bo przecież jakie światło może wabić owada w środku dnia? Otóż jeśli umieścimy taką lampę w zacienionym rogu pomieszczenia, będzie doskonale spełniała swoją rolę, wabiąc i unieszkodliwiając owady krążące w pokoju.

Jaką lampę na owady wybrać do domu? Do wyboru mamy trzy podstawowe modele różniące się sposobem unieszkodliwiania swoich ofiar. Lampa rażąca razi owady prądem, a zwłoki opadają do specjalnej tacki, którą co jakiś czas opróżniamy. Model lepowy posiada wkłady lepowe działające na zasadzie tradycyjnych lepów na muchy. Wkłady wymienia się regularnie. Lampa wiatrakowa zasysa ofiarę i zamyka ją w pojemniku.