Kwestia przyłączenia sieci wodociągowej

Wreszcie po kilku latach budowy nowego domu, mogłam powoli się do niego wprowadzać. Jednak zanim do tego doszło musiałam załatwić kilka papierkowych formalności. Nie ukrywam, że na samą myśl niepokoiłam się, ponieważ wcześniej mieszkałam w bloku, w mieście, tam formalności były ograniczone do minimum. 

Wykonanie sieci wodociągowych a formalności

wykonanie sieci wodociągowych ŚląskZa takie sprawy jak kanalizacja czy sieć wodociągowa odpowiedzialna była spółdzielnia mieszkaniowa. Ja nie musiałam w ogóle się nad tym zastanawiać. Jedną z kolejnych spraw, którą musiałam załatwić przed przeprowadzką do nowo wybudowanego domu było przyłączenie się do sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej. Jak się dowiedziałam od moich sąsiadów, w pobliżu naszych działek działa taka właśnie sieć. Aby dowiedzieć się więcej jak przebiega wykonanie sieci wodociągowych Śląsk to region, gdzie działa wiele specjalistycznych przedsiębiorstw oraz instytucji, które oferują budowę przyłącza wodociągowego. Kolejną kwestią, którą należało rozwiązać było zorientowanie się w kosztach. Jak się dowiedziałam ja ponoszę koszty za kilka spraw. Aby dowiedzieć się jakie w ostateczności będą, należało najpierw dowiedzieć się o długości przyłącza, warunkach terenowych oraz o cenach w regionie, czyli w moim przypadku – na Śląsku. Zdobyłam również informacje na temat tego komu zlecić prace. Można to zawierzyć miejscowej spółce wodno-kanalizacyjnej lub wynająć wykonawcę i projektanta. Po rozmowie z sąsiadami, okazało się, że ta druga opcja może się okazać w ostateczności bardziej opłacalna.

Oczywiście nie był to koniec wszystkich formalności, teraz należało policzyć kto i za co ponosi koszty. Cieszę się, że sama zasięgnęłam opinii innych oraz poczytałam na temat wykonania sieci wodociągowych w moim regionie. To pozwoliło mi na dokonanie przemyślanego wyboru w kwestii sieci wodociągowej.