Kupno mąki orkiszowej do pieczenia

Pewnego dnia jak moja siostra wyprowadziła się z domu, to zdecydowałam się zająć gotowaniem. Zawsze to Iwona we wszystkim pomagała mamie a ja nic nie musiałam robić. Przez to nie potrafiłam nawet upiec najprostszego ciasta. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, ale już byłam dorosła i chciałam się nauczyć.

Stosowanie mąki orkiszowej do wszystkich wypieków

mąka orkiszowa melvitMama miała do mnie sporo cierpliwości i dzięki temu nauczyłam się piec najtrudniejsze ciasta. Nie raz zdarzało się, że wyszedł mi zakalec, ale to mnie nie zniechęcało ani trochę. Kiedy wyprowadziłam się do własnego mieszkania, to już potrafiłam piec i gotować. Byłam w pełni samodzielna i wiedziałam, że ze wszystkim dam sobie radę. Postanowiłam zaprosić do siebie siostrę, żeby pochwalić się jej swoim mieszkaniem. Zdecydowałam się upiec dla niej jedno z jej ulubionych ciast. Wybrałam się do sklepu po niezbędne produkty do ciasta. W promocji akurat była mąka orkiszowa melvit, której nie znałam. Postanowiłam więc poprosić sprzedawcę o pomoc, bo nie wiedziałam, czy mąka ta nadawała się do pieczenia ciast. Sprzedawca posiadał sporą wiedzę na temat tego produktu i wszystko mi wyjaśnił. Porównałam tę mąką z tą, którą zawsze kupowałam do pieczenia ciast i rzeczywiście była lepsza. Kupiłam dwa opakowania. Ciasto, które upiekłam z tej mąki wyszło mi najlepiej. Wcześniej nigdy tak pulchnego ciasta nie udało mi się upiec. Postanowiłam więc do wszystkich wypieków używać tej mąki orkiszowej, gdyż była rewelacyjna i zdrowa.

Mojej siostrze Iwonie ciasto, które dla niej upiekłam bardzo smakowało. Była zaskoczona, że nauczyłam się tak dobrze piec, ponieważ sądziła, że nie miałam do tego smykałki. W sumie to wcześniej się tym nie interesowałam i nic dziwnego, że moja siostra właśnie tak uważała.