Który grill gazowy warto wybrać?

 

Wybór odpowiedniego grilla gazowego dla osoby początkującej może być dość dużym wyzwaniem. Dlatego musimy zwrócić uwagę na kilka elementów, które wpływają na jego cenę. Przede wszystkim na początek warto sprawdzić jaki system grillowania ma dany grill, a także czy oferowany jest dodatkowy serwis oraz gwarancja.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grilla?

grill gazowy broil kingPrzede wszystkim na początek, gdy wybieramy grill gazowy Broil King, to powinniśmy sprawdzić czy posiada on pokrywę. W ten sposób grill osiąga znacznie większą temperaturę niż grill standardowy i dłużej ją utrzymuje, a także szybciej się nagrzewa. Następnie musimy sprawdzić z czego został wykonany ruszt. Dobrym rozwiązaniem jest ten wykonany z żeliwa, ponieważ oferuje większą moc, ale ruszty ze stali szlachetnej jest dużo trwalszy oraz ma dłuższy okres gwarancyjny. W zasadzie najprościej sprawdzić ruszt pod względem jego masy. Im cięższe ruszt zakupimy tym będzie lepszy, ponieważ większa masa utrzymuje więcej ciepła przez dłuższy okres czasu. Warto również sprawdzić, jaka jest odległość pomiędzy żeberkami rusztu tak, aby żadne kawałki potraw nie mogły wpaść pod ruszt. Dodatkowo bardzo ważne w przygotowaniu posiłków jest szybkość, ponieważ nikt nie lubi czekać na przygotowywane potrawy i w sytuacji, gdy organizujemy imprezy na wiele osób to dobrze jest wybrać grill o największej pojemności. Sprzątanie jest również czynnością, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego grilla, ponieważ zawsze chcemy, aby po przygotowanych posiłkach szybko wyczyścić grill i zostawić go na kolejny sezon.

Bardzo ważnym czynnikiem są również palniki, które odgrywają kluczową rolę i powinny być one dosyć duże i solidne. Duża średnica oraz otwory z płomieniami po obu stronach powinny zapewnić szybki dopływ ciepła i jego odpowiednie rozgrzanie, do której temperatury potrzebujemy. Liczba palników jest również istotna, aby kupić grill wydajny.