Kto powinien skorzystać z promieni słonecznych w saunie infrared?

 

Żyjemy w społeczeństwie, które ciągle się spieszy. Jest to społeczeństwo ciągle napięte i zestresowane. Stres przyczynia się do rozwoju wielu chorób – nie tylko zaburzeń psychicznych. Właśnie dlatego warto ze stresem walczyć i jak najczęściej stawiać na relaksację.

Sauna infrared jako środek wspomagający w leczeniu wielu schorzeń

sauny infraredNapięcie można zniwelować, korzystając z takich możliwości jak sauna infrared. Nerwobóle, oparzenia, reumatyzm, zwyrodnienia i wiele innych schorzeń – objawy tych chorób można złagodzić korzystając z promieniowania podczerwonego, które działa w saunie infrared. Jest to sauna, w której nie ma dużej wilgotności. Tu promienie słoneczne wnikają bezpośrednio do ciała człowieka i powodują jego ogrzewanie. Człowiek zaczyna się bardzo silnie pocić, dzięki czemu z organizmu wydostają się różne zanieczyszczenia. Przebywanie w takiej saunie jest zdrowe, jeśli czas pobytu w saunie wynosi około 30 minut. Dłuższe przebywanie w saunie infrared nie jest wskazane. Promienie pomagają w takich schorzeniach, ponieważ prowadzą do rozciągania tkanek kolagenowych. To rozciągnięcie utrzymuje się jeszcze po wyjściu z sauny infrared, czyli po powrocie do normalnej temperatury ciała. Saunę infrared można zamontować nawet u siebie w domu. Nie jest to drogie rozwiązanie – jest dwa razy tańsza niż inne sauny, a do tego sauna jest także tańsza w eksploatacji. Jeśli dana osoba choruje na takie schorzenia jak niedoczynność nadnerczy, hemofilia, niedokrwistość, liszaj, stwardnienie rozsiane, ciężkie urazy stawowe, kostne, to nie powinna korzystać z sauny infrared, bo może być to niebezpieczne.

Zawsze warto wcześniej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu i zapytać, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania co do regularnego korzystania z sauny infrared czy innego rodzaju sauny np. parowej.