Kraków – miasto inspiracji i ciekawych spotkań z Marcinem Jakimowiczem

Większe miasto, większe możliwości – tę frazę zna chyba praktycznie każdy. W szczególności często słyszą to osoby, które pochodzą z mniejszych miejscowości lub ze wsi. W tym stwierdzeniu jest jednak sporo prawdy.

Marcin Jakimowicz i popularne książki

marcin jakimowiczW większych miastach więcej się dzieje, są przeważnie większe możliwości oraz perspektywy rozwojowe, ze względu na obecność wielu instytucji kulturowych oraz firm. Świetnym przykładem szerokiego dostępu do różnego typu wydarzeń – zarówno kulturowych, naukowych, jak i także na polu zawodowym jest Kraków. Każdego dnia w Krakowie odbywa się szereg interesujących wydarzeń, wśród których z pewnością każdy mieszkaniec miasta oraz jego odwiedzający mógłby znaleźć coś dla siebie, zgodnego ze swoimi zainteresowaniami oraz oczekiwaniami – do wyboru, do koloru. Hitem w ostatnim czasie wśród wydarzeń w Krakowie są spotkania ze znanymi osobistościami – aktorami, politykami czy autorami popularnych książek, które bardzo często odbywają się w małych krakowskich kawiarenkach lub w lokalnych księgarniach, a czasami także antykwariatach. Jedno z najciekawszych spotkań tego typu w ostatnim czasie (zdaniem sporej ilość osób) zorganizowała księgarnia katolicka. Głównym gościem owego spotkania był polski dziennikarz Marcin Jakimowicz, autor popularnych katolickich książek, które sprzedały się w tysiącach egzemplarzy oraz są popularne w całym naszym kraju. W związku z wielką popularnością tego spotkania księgarnia zdecydowała się otworzyć cykl takich spotkań, które będą odbywać się raz w miesiącu. Kolejnym gościem będzie Augustyn Pelanowski. To jeden z wielu przykładów na ciekawe inicjatywy oraz możliwości zagospodarowania swojego wolnego czasu w rozwijający sposób, jakie możemy spotkać w Krakowie.

Wystarczy przejrzeć lokalne gazety, strony internetowe czy poszukać informacji w miejskich instytucjach i kultowych placówkach – takich jak księgarnie, domy kultury i spotkań.