Kostki brukowe poddawane specjalnym obróbkom

W procesach produkcji kostki brukowej można poddać ją dodatkowym obróbkom. Obróbki mają na celu nie tylko upiększenie kostki brukowej, ale też wpływ na jej inne właściwości. W sprzedaży można znaleźć np. kostki brukowe o powierzchni łupanej.

Kostki brukowe o powierzchni łupanej, szczotkowanej i inne

kostka brukowa sokołów podlaskiTakie kostki poddawane są tzw. procesom postarzania. Kostka w konsekwencji ma nierówne krawędzie. Wygląd kostki przypomina kamień łupany. Taka kostka wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Jest jednak bardzo solidna i wytrzymała. W ofercie hurtowni z materiałami budowlanymi znajdują się też kostki brukowe o powierzchni szczotkowanej. Te kostki mają nie tylko wyjątkową fakturę. Ich powierzchnia jest unikalna. W czasie produkcji tej kostki przeprowadza się szczotkowanie jej wierzchniej warstwy. To sprawia, że kostka przyjmuje porowatą fakturę. Chodzenie po takiej kostce jest bardzo komfortowe, a do tego kostka jest niezwykle estetyczna. Oczywiście kostka brukowa sokołów podlaski może mieć też inne powierzchnie. Znana jest np. kostka o powierzchni postarzanej. Nie należy mylić tej kostki z kostkami o powierzchni łupanej. Kostki postarzane ulegają procesowi młoteczkowania, przez co nabierają bardzo charakterystycznego wyglądu. Młoteczkowanie nadaje kostce brukowej zabytkowy wygląd. Kostka o powierzchni postarzanej przypomina bardzo często stary bruk.

Takie kostki nadają się idealnie do ogrodu. W ofercie są też kostki brukowe o specjalnej powierzchni strukturalnej. To kostki, które mają za zadanie imitować naturalne powierzchnie. Często przypominają one kamienie naturalne. Oczywiście procesów technologicznych w produkcji kostki brukowej jest znacznie więcej. Im więcej procesów – tym więcej rodzajów kostki brukowej. Wśród wielu kostek brukowych każdy znajdzie coś właściwego dla siebie.