Korzystam ze sklepu magento

Otwierając swój biznes ze sprzedażą w sieci musiałem zdecydować, jak ma wyglądać mój sklep internetowy. Przyznaję, że nie znałem się za bardzo na temacie wyboru platformy sklepowej, dlatego zdałem się na pomoc znajomego programisty, którego zatrudniłem do pomocy.

Jestem zadowolony z magento

sklepy internetowe magentoZnajomy doradził mi wybór platformy magento, ponieważ miał już z nią doświadczenie. Zresztą zdradził mi, że wybór jest tak naprawdę tylko pomiędzy magento i prestashop, reszta konkurencji właściwie nie istnieje. Zdałem się na jego zdanie i umiejętności i nie żałuję tej decyzji. Okazało się bowiem, że sklepy internetowe magento są dość łatwe w prowadzeniu i przejrzyste. Na początku pracowaliśmy na dość podstawowej wersji sklepu, ale kiedy przybywało mi klientów, postanowiliśmy, że pora na pewne zmiany, nowe wtyczki i dodatki. Znajomy stwierdził, że magento daje sporo możliwości w tym zakresie, więc nie będzie problemu. A nawet jeśli będzie, to dostępnych jest wiele informacji po angielsku i polsku, więc na pewno będzie miał gdzie szukać pomocy. Zawsze też można skorzystać z gotowych dodatków. Chociaż są płatne, to jest to opłacalne rozwiązanie, ponieważ są dobrze przemyślane i pozbawione wielu błędów, jakie można popełnić, kiedy dopiero zaczyna się tworzenie takich rzeczy we własnym zakresie. Znajomy poświęca sporo czasu, żeby mój magento działał jak najlepiej, a klienci tego nie odczuli. Dopieszczamy także szczegóły. Dowiedziałem się niedawno, że magento jest też dobrym rozwiązaniem dla tych sklepów, które optymalizuje się pod kątem SEO.

Dzięki temu wiem, że nie będzie problemu, gdybym chciał zająć się promocją swojej firmy i trafieniem do szerszego grona klientów. Na razie jednak wciąż jestem na początkowym okresie pracy i jeszcze sporo nauki prowadzenia swojego biznesu przede mną. O większej promocji jeszcze zdążę pomyśleć.