Kombinezony jednorazowe i ich zastosowanie

Odzież ochronna niezbędna jest na wszystkich stanowiskach, stwarzających zagrożenie dla pracownika. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie mu adekwatnych do wykonywanych przez niego czynności środków ochronnych takich jak między innymi rękawiczki i kombinezony ochronne czy nauszniki, gogle i kaski. 

Zawody w których wykorzystuje się jednorazowe kombinezony

kombinezony jednorazoweKombinezony są środkami ochrony indywidualnej, które pozwalają pracownikom czuć się bezpiecznie dzięki ich profesjonalnemu działaniu oraz ochronie przed różnego rodzaju zagrożeniami przemysłowymi. Odzież ochronna szczególnie przydatna jest w zakładach przemysłowych, gdzie do produkcji wykorzystuje się kwasy żrące, wodę o wysokiej temperaturze, bądź niebezpieczne dla skóry substancje. Robocze kombinezony idealnie sprawdzą się także w miejscach gdzie pracownik ma styczność z farbą, smarami lub innymi brudzącymi płynami jak np. mieszalnie farb, warsztaty mechaniczne. Kombinezony jednorazowe powszechnie stosowane są także w laboratoriach chemicznych, a także na oddziałach zamkniętych w szpitalach. Ponadto korzystają z nich również kryminalistycy, podczas badania miejsca zbrodni. Dzięki nim, wyklucza się możliwość przeniesienia obcych substancji i DNA na teren śledztwa co znacząco je usprawnia. Plusem jednorazowej odzieży ochronnej jest to, że zapewnia ona całkowitą czystość, co jest szczególnie ważne w takich oddziałach jak laboratoria, kryminalistyka czy szpital. 

Dzięki wyrzucaniu odzieży po każdym użyciu, wykluczamy możliwość przenoszenia się materiałów i substancji. Ponadto kombinezony jednorazowego użytku są tanie, dlatego korzystają z nich zakłady zatrudniające wielu pracowników, co sprzyja zaniżaniu kosztów inwestycji przeznaczonych na zakup artykułów BHP.