Kolorowa kostka brukowa przy kawiarni

Mariola jest moją ulubioną kelnerką. Często wpadam do niej na kawę. Jest młodą kobietą, która dorabia tam na własne wydatki. Dowiedziałam się, że jej mąż ma własną działalność, zdziwiłam się, że w takiej sytuacji pracuje jako kelnerka.

Kolorowa kostka brukowa sprawdza się w wielu miejscach

Kolorowa kostka brukowaMariola uwielbia zakupy więc postanowiła, że dorobi na własne nadmierne wydatki. Dużo rozmawiałyśmy i dowiedziałam się, że jej mąż posiada firmę specjalizującą się w oświetleniu. Mieszkają w domku jednorodzinnym, gdzie na wjeździe jest oprawa najazdowa, którą mąż zaprojektował i zlecił wykonać. Mariola lubi opowiadać o pracy męża, więc zapytałam czy nie chciałaby u niego podjąć zajęcia. Przyznała się, że cała oprawa oświetleniowa jaka znajduje się w lokalu jest jej projektem. Byłam zdumiona tym faktem, ponieważ kawiarnia wyglądała naprawdę cudnie. Stwierdziłam, że się marnuje parząc kawę i powinna pójść inną drogą. Dopiero jak wyszłam z kawiarni zauważyłam, że na schodach zamontowana jest kolorowa kostka brukowa led. Zapewne, gdyby nie rozmowa z Mariolą, nie zwróciłabym uwagi. Postanowiłam podejść do niej następnego dnia pod wieczór, żeby osobiście zobaczyć jaki efekt sprawia to rozwiązanie. Mariola była bardzo zadowolona jak mnie zobaczyła, sądze, że się zaprzyjaźniamy. Od razu powiedziałam, że specjalnie przyszłam ponownie, bo chciałam zobaczyć jaki efekt o zmroku daje świecąca kostka brukowa i przyznam, że jestem oczarowana. O tej porze nie ma zbyt wielu klientów i Mariola mogła ze mną posiedzieć dłużej niż zwykle. Powiedziała, że mąż cały czas namawia ją, aby zajęła się projektami w jego firmy, ale ona nie jest zainteresowana. Za bardzo lubi kontakt z ludźmi a praca kelnerki jej dostarcza mnóstwa znajomości i ciekawych konwersacji. Umówiłyśmy na lampkę wina w pobliskim pubie, żeby spokojnie porozmawiać i się lepiej poznać.

Idąc ulicą dostrzegłam, że w wielu lokalach jest zainstalowana kostka brukowa led i Mariola przyznała, że wszystkie zlecenia wykonał jej mąż. Ludzie bardzo chętnie stosują takie rozwiązania nawet na prywatnych posesjach.