Koleżanka pracuje w domu opieki

Moja koleżanka jest pielęgniarką. Tak naprawdę zawsze dziwiłam się jej, że może wykonywać tak ciężki zawód. Ja na pewno z wielu względów nie mogłabym wykonywać takiego zawodu. Jednak ona jak twierdzi bardzo lubi swoją pracę i nie wyobraża sobie tego, że mogłaby pracować w innym zawodzie.

Praca w domu seniora

dom senioraTak naprawdę to dobrze dla pacjentów bo z tego co wiem to jest naprawdę dobrą pielęgniarką. Koleżanka jakiś czas pracowała w różnych szpitalach. Jednak ostatecznie zmieniła pracę. Znalazła prywatny dom opieki, w którym właśnie szukali pielęgniarek. Taki prywatny dom seniora jest to miejsce bardzo przyjazne z tego co mówi koleżanka. Wiadomo, że nie przebywają tam osoby, które dopiero co przeszły jakieś operacje. Koleżanka opowiadała mi, że przebywają tam osoby leżące oraz i chodzące. Oczywiście praca z jednymi i z drugimi wygląda nieco inaczej. Koleżanka zajmuje się tymi osobami. Pomaga w codziennych czynnościach higienicznych, podaje leki. Wiadomo, że są to osoby starsze, które cierpią na choroby wieku starszego. Ten najlepszy dom seniora, w którym pracuje koleżanka mieści się niedaleko jej domu. Także teraz do pracy ma bardzo blisko. Kiedyś gdy pracowała w szpitalu musiała trochę czasu poświęcić na dojazdy do pracy. A teraz ten dom opieki widać praktycznie z jej okien w domu. Koleżanka opowiadała mi, że oprócz pielęgniarek pracuje tam lekarz oraz opiekunowie. Tacy opiekunowie osób starszych pomagają w podstawowych czynnościach. Przychodzą także wolontariusze. Na przykład w każdą sobotę rano przychodzi dziewczyna, która pięknie gra na gitarze i śpiewa. Podopieczni tego domu bardzo lubią te jej występy.

Dziewczyny podobno ma wielki talent. I śpiewa piosenki z lat młodości podopiecznych. Koleżanka opowiadała, że ogólnie tam jest bardzo rodzinna atmosfera.