Kobiety też jeżdżą na górskich rowerach

Wybór roweru czasem może oznaczać problemy. Na jaki rodzaj i model się zdecydować? Na które elementy zwrócić uwagę? Te i wiele innych pytań pojawia się w głowie. Na szczęście sprzedawcy zazwyczaj służą pomocą, a uniwersalizm wielu rowerów sprawia, iż będą się nadawać zarówno do jazdy miejskiej, jak i na trudniejsze podłoża.

Górski rower dla pań różni się od męskiego

rowery górskie kross dla kobietTym razem więcej o rowerze górskim, wciąż jednym z popularniejszych rodzajów jednośladów. To rower, który oczywiście przeznaczony jest do jazdy w trudnym terenie, na wymagającym podłożu, wykorzystywany także podczas wyścigów MTB. Oczywiście można kupić „górala” zarówno dla osoby zaczynającej swoją przygodę z rowerem, jak również dla amatora czy wielbiciela rekreacyjnej jazdy, ale także zaawansowany sprzęt dla profesjonalistów. A co z paniami? Czy jest półka przeznaczona specjalnie dla kobiet? Otóż jest, podobnie zresztą jak w przypadku rowerów na przykład miejskich. Specjalną linię ma na przykład marka Kross. Jeśli chodzi rowery górskie kross dla kobiet, wyróżniają się one na przykład lżejszą ramą i budową charakterystyczną dla pań. Czasem rama jest trochę obniżona w porównaniu z męskimi jednośladami. I to, co może nie jest najistotniejsze, ale dla wielu ważne, czyli kolorystyka. W przypadku damskich rowerów, także górskich, barwy różnią się od męskich. Fajnie, jeśli damski jednoślad ma wygodniejsze i szersze siodełko oraz jest po prostu lżejszy.

Wybierając rower, warto zwrócić uwagę na wiele aspektów. To nie tylko kwestie techniczne, waga ramy, wielkość kół i tym podobne. Także podział na męskie i damskie jednoślady jest ważny. Poza tym można również poszukać dodatkowych akcesoriów, jak na przykład bagażnik. Biorąc pod uwagę wybór i specjalnie dedykowane linię, jak w przypadku rowerów Kross, wybór wcale nie musi być trudny.