Klocki z drewna

Posiadanie dziecka wiąże się z wieloma obowiązkami, z których najważniejszym jest edukacja. Rodzice powinni stymulować rozwój dziecka od najmłodszych lat, przy zastosowaniu odpowiednich zabawek. Dzieci bardzo szybko się uczą, więc trzeba im dawać kreatywne zabawki.

Jakie są rodzaje drewnianych kloców?

drewniane klocki edukacyjneChyba każdy z nas pamięta z dzieciństwa klocki, którymi się bawiliśmy przez wiele lat. Jest to ponadczasowa zabawka, która świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię, ale także wspomaga rozwój manualny. Drewniane klocki edukacyjne są doskonałe dla dzieci w każdym wieku. Są przede wszystkim bezpieczne, mają zaokrąglone brzegi i rogi i pomalowane są ekologicznymi farbami. W sprzedaży znajdziemy klocki dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Dla najmłodszych użytkowników, mają one duże kształty, wyraźne kolory, czy napisy. Mogą być w formie drewnianych kółek nakładanych na podstawkę z drążkami. klasycznych klocków sześciennych z literkami i cyferkami, czy w formie puzzli. Pod względem trwałości, nie ma im równych, ponieważ przetrwają nawet kilka pokoleń i ciągle będą wyglądały jak nowe. Niemowlaki nie umieją się jeszcze nimi bawić, więc najczęściej burzą wszystko co zbudują rodzice, ale w miarę upływu czasu, same zaczynają tworzyć wierze i w końcu przemyślane budowle. Klocki to z pewnością niekończąca się zabawa, której jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia dziecka. Można je kupować w formie gotowych zestawów lub we wiaderku z dołączonym sorterem. Dla starszych dzieci, klocki mogą być znacznie mniejsze.

Pierwsze zabawy z dzieckiem klockami będą wspólne, ale z czasem maluch będzie samodzielnie wymyślać zabawy. Dzieciom tak naprawdę niewiele potrzeba do szczęścia, bo potrafią doskonale się bawić każdym przedmiotem. Jednak klocki, powinien mieć każdy maluch.