Klocki meccano dla młodego inżyniera

Mój syn bardzo lubi z klocków wykonywać różne rzeczy. Zdolności w tym kierunku ma od kiedy pamiętam, ponieważ z gromadki porozrzucanych w nieładzie klocków potrafił zbudować dosłownie wszystko to, co podpowiedziała mu jego wyobraźnia. Na początku robił to z dużych klocków, jednak z czasem jak rósł z mężem kupowaliśmy mu coraz mniejsze. Aż w końcu nasz wybór padł na klocki meccano. Stały się bardzo popularne i miało je wiele dzieci.

Klocki meccano rozbudzają wyobraźnie młodych konstruktorów

klocki meccano dostępne w sklepieRazem z mężem jesteśmy bardzo dumni z tego, że młody tak bardzo angażuje się w budowanie, ponieważ to dobrze rokuje na przyszłość. Oczywiście nie musi zostać od razu konstruktorem, inżynierem ale chcemy dać mu jak największe szanse na rozwój logicznego i analitycznego myślenia. To przełoży się w późniejszym czasie na jego umiejętności logicznego i technicznego myślenia. W pewnym czasie duże klocki przestały być już dla niego atrakcyjne więc musieliśmy poszukać innych rozwiązań. Z pomocą przyszły nam klocki meccano dostępne w sklepie internetowym. Znaleźliśmy mnóstwo dostępnych modeli oraz kolorów. Poprosiliśmy o pomoc wirtualnego doradcę, ponieważ bardzo zależało nam na trafionym produkcie. Wyjaśnił nam on wszelkie różnice i podobieństwa jak również metody wykonywania różnych konstrukcji. Zamówiliśmy ilość jaką tylko potrzebowaliśmy i oczekiwaliśmy na paczkę. Przyszła po trzech dniach, a zadowolonej miny synka nie zapomnę bardzo długo. Od razu przystąpił do zabawy.

Na samym początku złożył koparkę i udawał, że pracuje na budowie. Z kolejnej paczki klocków wykonał dźwig, dzięki któremu wszystko się mogło poruszać. Z następnej paczki wykonany został sportowy quad. Cieszę się, że nowe klocki jakie wybraliśmy z naszym mężem trafiły w gust naszego synka.