Klient pyta o funkcjonalną szklarnię ogrodową

W moim salonie ogrodniczym wszystko jest dostępne przez cały rok. Niektórzy to prowadzą tylko działalność sezonową. Ja jestem otwarty przez cały rok i dzięki temu osiągam dobre wyniki sprzedażowe. W listopadzie przyjechał do mnie klient aż z zagranicy.

Zaoferowałem klientowi szklarnię foliową do ogrodu

funkcjonalne szklarnie ogrodowe folioweZaskoczyłem się jego wizytą, ponieważ to był pierwszy taki klient, który mnie odwiedził. Interesowały go funkcjonalne szklarnie ogrodowe foliowe i pytał o takie rozwiązania. Dobrze, że znam język angielski to mogliśmy się porozumieć bez żadnych przeszkód. Od razu wiedziałem jakie rozwiązania go interesują i zaprowadziłem do działu, gdzie mam funkcjonalne szklarnie ogrodowe foliowe, żeby mógł się rozejrzeć. Zadawał dużo pytań ale wiedziałem, że nie jest do końca zorientowany i postanowiłem mu pomóc. Wybrałem dla niego dwie różne funkcjonalne szklarnie ogrodowe foliowe i opisałem dokładne różnice. Przyznam, że znajomość i zasób słownictwa mnie samego zaskoczył. Nawet przyszło mi do głowy, że na stałe współpracować z klientami z zagranicy, ponieważ wiem, że sobie poradzę. Klient zdecydował się na jedną ze szklarni, które mu zaoferowałem i dokonał jej zakupu. Na realizację jednak musi poczekać, ponieważ muszę ją zamówić u producenta. Ja posiadam tylko funkcjonalne szklarnie ogrodowe foliowe, które są na pokaz i nie są one przeznaczone do sprzedaży. Klient powiedział, że zorganizuje transport i pojawi się u mnie za dwa tygodnie. Zadzwonię jeszcze do niego jak jego szklarnia będzie do odbioru.

Listopad okazał się dobrym miesiącem sprzedażowym i przyznam, że takiego wyniku jeszcze nie miałem. Koledzy z branży zdecydowali się także pracować przez cały rok i wyszło to im na dobre. Nadal rozważam współpracę z zagranicznymi odbiorcami.