Kilka słów o Kudowie

Polska to kraj, w którym jest naprawdę wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z najciekawszych kierunków jest z pewnością południe Polski, czyli między innymi Dolny Śląsk, tamtejsze góry oraz wiele miejscowości uzdrowiskowych. Zdecydowanie warto wybrać się tak na wakacje lub chociażby na weekend. 

Co warto zobaczyć w Kudowie Zdroju?

kudowa zdrójJedną z dosyć popularnych miejscowości w województwie dolnośląskim jest na pewno Kudowa Zdrój, czyli miasto uzdrowiskowe. Znajduje się tam pięknie odrestaurowana pijalnia wód mineralnych oraz park zdrojowy. Oprócz atrakcji typowo uzdrowiskowych, znajduje się tam także wiele innych zabytków i miejsc, w które warto się udać. Przede wszystkim, Kudowa słynie z tak zwanej Kaplicy Czaszek, która jest jedyną taką budowlą w Polsce, i jedną z trzech w całej Europie. Jej wnętrze wyłożone jest kośćmi, zmarłych podczas wojny lub zarazy, ludzi. Warte odwiedzenia są także liczne pobliskie muzea. Jednym z ciekawszych jest na pewno Muzeum Zabawek, które wyzwoli wspomnienia z dzieciństwa. Ciekawym miejscem jest też specjalnie przygotowany szlak, w którym zetknąć się można z zawodami, które powoli zaczynają zanikać. Zobaczyć tam można jak kiedyś pracował piekarz, kowal czy tkaczka. W mieście znaleźć też można wiele atrakcji dla dzieci, na przykład basen kryty, dostępny do użytku przez cały rok. Można je również zabrać do zabytkowej szopki. W środku jest ponad dwieście ruchomych elementów, które z pewnością spodobają się każdemu, nie tylko najmłodszym.

Całe województwo dolnośląskie to region, który zdecydowanie warto odwiedzić chociaż raz w swoim życiu. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Kudowa Zdrój, która jest nie tylko miejscowością uzdrowiskową, ale także świetnym miejscem do zwiedzania. Z tego miasta można dostać się także w krótkim czasie w góry, do Parku Narodowego czy do Czech.