Karma dla suczek karmiących

Psy tak samo jak ludzie potrzebują odpowiedniej diety, aby zachować dobre zdrowie i siły witalne. Szczególnie wana jest dieta u such szczennych i karmiących, bo mają one zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze i i witaminy.

Co zawierają karmy dla suczek karmiących?

karma dla suk karmiącychW okresie ciąży, suczki potrzebują znacznie więcej kalorii z uwagi na rozwijający się płód i też obciążenie organizmu. Jeżeli w karmie suczki nie znajdą się odpowiednie składniki, to rosnący płód pobierze sobie niezbędne składniki z organizmu matki, co może mieć dla niej poważne skutki zdrowotne. Także samo karmienie suczki szczennej oraz karmiącej nieco się zmienia, gdyż musi ona przyjmować pożywienie częściej i w mniejszych porcjach. Karma dla suk karmiących jest taka sama jak w okresie ciąży, ponieważ organizm matki nadal potrzebuje tych samych składników. Jej skład został opracowany we współpracy z weterynarzami i specjalistami z zakresu żywienia zwierząt, dlatego posiada ona odpowiednią dawkę witamin i minerałów potrzebnych w tym wymagającym okresie. Także większa dawka energetyczna jest konieczna z uwagi na obciążenie jakiemu jest poddawana suczka w trakcie laktacji. Szczeniaczki wysysają z niej wszystko co wartościowe, dlatego musi ona na bieżąco uzupełniać braki. Karmę dla suk szczennych mogą spożywać także szczeniaki po czwartym tygodniu życia aż do momentu osiągnięcia wieku dwóch miesięcy. Takie pożywienie pomaga im przejść z mleka matki na stałą karmę, którą będą przyjmowały do końca życia.

Właściwie skomponowana dieta jest kluczowa dla zdrowia suczki, ale też szczeniaków, gdyż dopóki piją jej mleko, przyswajają wszystkie ważne składniki z jej organizmu. Do końca okresu laktacji, suczka powinna przyjmować specjalną karmę z uwagi na jej stan zdrowia.