Język angielski w naszej pracy

Język angielski coraz częściej przydaje nam się w naszej pracy. Nie tylko w wielkich korporacjach i gigantycznych firmach, ale też w dużo mniejszych przedsiębiorstwach. Już nawet kelnerki, recepcjonistki, a nawet i pracownicy dworców, muszą znać ten język.

Angielski to język globalny

angielskiWszędzie możemy dostrzec tabliczki informacyjne w dwóch językach. Język angielski w Bydgoszczy stał się językiem globalnym. Możemy to zauważyć nawet po naszych wtrąceniach do polskiego. W internecie notorycznie słowa polskie, przeplatają się z angielskimi w zdaniach. Angielski wchodzi do naszych domów, życia prywatnego, więc nie ma co się dziwić, że mamy go również w pracy. Praca wymaga od nas kompetencji. Wiadomo, że teraz ludzie dużo podróżują, do naszego kraju przyjeżdżają zagraniczni turyści. Dlatego każdy z nas musi się choć w stopniu komunikatywnym posługiwać tym językiem. Wiele osób musi się również w tym zakresie dokształcać. Obecnie niektóre stanowiska pracy znikają, a inne wymagają coraz to nowych umiejętności. Wszystko idzie na przód. Dziś nasi rodzice muszą chodzić na kurs angielskiego, by utrzymać swoją posadę. Podobnie jest też z ludźmi, którzy muszą nauczyć się obsługi komputera. Ale tak naprawdę te wymagania bardzo nam pomagają. Poszerzają nasze horyzonty, dają motywację do osobistego rozwoju. Dlatego nie powinniśmy patrzeć na kurs hiszpańskiego ze złością. Powinniśmy cieszyć się, że mamy jaką motywację, bo sami pewnie nigdy byśmy na coś takiego nie poszli. A tak to kurs języka angielskiego pomaga nam w pracy, ale i w rozmowie z obcokrajowcami, możemy pomóc naszemu dziecku w lekcjach.

Tak naprawdę nauka angielskiego wcale nie jest trudna. Wystarczy odrobina samozaparcia, motywacji i czasu, by osiągnąć imponujące efekty. A kursy ma każde większe miasto, jak np. Bydgoszcz.