Jestem budowlańcem i zamawiam zawiesia

No, ta inwestycja to poważna sprawa i musimy wyrobić się z budową zgodnie z zaplanowanym terminem. Budujemy bloki na osiedlu i w końcu dotarł do nas żuraw, żebyśmy mogli przenosić klocki betonowe. Okazało się, że Damian nie zamówił zawiesia do urządzenia dźwigowego żurawia i musiałem szybko coś wykombinować.

Zawiesia, handel i biznes

zawiesiaW tej branży ma się znajomości, dlatego wiedziałem, że przyszedł czas je wykorzystać. Mój znajomy jest producentem, który wykonuje zawiesia pasowe i nie raz już mnie poratował w takiej sytuacji. Kiedyś to w środku nocy jego przedstawiciel dostarczył mi zawiesia pasowe, dzięki czemu na rano wszystko było już gotowe. Wiem dobrze, że pasy zawiesia są mocne i solidne, dlatego bez problemu przeniesiemy wszystkie betonowe klocki, które swoje ważą. Od razu zadzwoniłem do niego, bo czas uciekał a chłopaki mieli przestój. Poprosiłem, żeby dostarczył mi wytrzymałe zawiesia do urządzenia dźwigowego żurawia a jak nie ma kogo wysłać do mnie na plac budowy, to mogę podesłać jednego ze swoich pracowników. Na szczęście ta firma jest niedaleko, więc z dostawą nie ma żadnego problemu. Znajomy to profesjonalny producent i od razu zorganizował mi transport, żebym jak najszybciej dostał niezbędne zawiesia i mógł kontynuować swoją pracę. Taką współpracę ja bardzo cenię. Na Józefa zawsze mogę polegać zresztą tak samo jak on na mnie. Jesteśmy teraz na etapie dogadywania warunków, bo jak wybudujemy te bloki, to mamy mu dom postawić na działce za miastem.

Wtedy też pewnie będą potrzebne zawiesia ale to już wszystko będzie na miejscu. Lubię pracę w swojej branży, ponieważ poznałem wielu interesujących ludzi, z którymi podjąłem współpracę. Józef jest jednym z nich, ale to już jest coś więcej niż znajomość. Ośmielę się rzec, że się przyjaźnimy dość mocno.