Murowane ściany wielu osobom kojarzą się z pewnym, bezpiecznym domem. Nic dziwnego, z pustaków powstaje mur zazwyczaj o grubości 24 centymetry, razem z warstwa styropianu wartość ta rośnie prawie do pół metra.
Domy kanadyjskie w dowolnym kształcie
Jednak technologia murowana ma swoje wady. Jedną z nich są wymagane przerwy technologiczne, przeznaczone na schnięcie zaprawy czy betonu. Dopiero po upływie określonego przez producenta czasu można przystępować do dalszych prac. Inaczej jest w sytuacji, kiedy budowane są w małopolsce domy drewniane. Tutaj praktycznie prace wykończeniowe można prowadzić równolegle z budową, niezależnie, czy inwestycja jest realizowana na Śląsku, czy w innym miejscu Polski. Technologia szkieletowa jest szybka w wykonaniu, bezpieczna a co najważniejsze, używane są tylko naturalne materiały, bez dodatku środków chemicznych. Oczywiście, drewno powinno być odpowiednio wysuszone i przygotowane, jednak do łączenia nie jest potrzebna jakakolwiek zaprawa, a jedynie kotwy, śruby i gwoździe. Drewniane domy kanadyjskie z Katowic umożliwiają nieomal dowolne kształtowane powierzchni wewnętrznych oraz budowę wszystkich rodzajów pomieszczeń, tak mieszkalnych jak i użytkowych. Biura projektowe mieszczące się w Katowicach oferują projekty posiadające nawet basen całoroczny wewnętrzny, gdzie wysoka wilgoć i ciągła obecność wody nie stanowią problemu dla konstrukcji. Inwestorzy decydujący się na domy kanadyjskie na Śląsku doceniają zazwyczaj fakt szybkiego wznoszenia budowli oraz atrakcyjną ceną, w porównaniu do tradycyjnego domu murowanego.
Materiał, jakim jest drewno, umożliwia elastyczne dostosowanie projektu do potrzeb inwestora, a naturalne właściwości, jak paro przepuszczalność zapewniają odpowiedni klimat w domu. Warunkiem powodzenia całej budowy jest znalezienie odpowiedniej ekipy fachowców.