Jakie bramki możemy zamontować na boisku piłkarskim?

Trudno wyobrazić sobie grę w piłkę nożną bez podstawowego elementu, jakim jest bramka. Różne jej wersje montuje się na każdym boisku przeznaczonym do gry w piłkę nożną. Może to być zarówno pełnowymiarowe boisko, na którym rozgrywają swoje mecze lokalne zespoły, jak i małe szkolne lub ogólnodostępne boisko dla młodzieży. Na każdym z nich możemy zamontować inny rodzaj bramki.

Bramki do futbolu montowane na różnych boiskach

tradycyjne bramki do piłki nożnejBramki różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami. Najbardziej popularnymi rozmiarami są 300 × 200 cm i 500 × 200 cm. Ten pierwszy rodzaj jest montowany w halach szkolnych oraz w miejscach, gdzie rozgrywane są zawody piłki nożnej halowej. Drugi wymiar to tradycyjna wielkość bramek dla pełnowymiarowych, trawiastych boisk piłkarskich. Tradycyjne bramki do piłki nożnej, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane, muszą spełniać odpowiednie wymagania co do sztywności oraz trwałości konstrukcji. Dzięki zastosowaniu stopów stalowych oraz aluminiowych, zawodnicy i organizatorzy mogą być pewni, że dana bramka jest wykonana w należyty sposób. Podczas montażu bramek stosuje się różnego rodzaju sposoby kotwienia oraz osadzania w betonie. Kotwienie może być stosowane podczas osadzania bramek na hali sportowej, a betonowanie to bardzo sprawdzony i popularny sposób osadzenia stalowych bramek na boisku pełnowymiarowym. Bramki muszą także posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Bramki do piłki nożnej halowej są zbudowane w sposób umożliwiający ich montaż w studzienkach, które znajdują się w parkiecie hali sportowej. Dzięki ujednoliconemu wymiarowi, bramka jest w pełni kompatybilna wymiarowo z rozstawem studzienek, znajdujących się w podłodze hali. Potem odbywa się wpasowywanie bramki w profil aluminiowy.