Jak założyć własną firmę?

Chcesz zostać przedsiębiorcą, ale nie wiesz jak założyć swoją własną firmę? To naprawdę nic trudnego, zwłaszcza dzisiaj w dobie internetu. Wystarczy wybrać się do właściwego urzędu, w którym rejestrują działalności gospodarcze. Wniosek o otwarcie można złożyć przez telefon lub przez internet. Wystarczy jedna wizyta w urzędzie, żeby załatwić wszystkie formalności.

Swoją firmę założysz w niespełna godzinę

zakładanie firmy bydgoszczZałożenie własnej firmy trwa dzisiaj mniej niż godzinę. I nie ma w tym żadnej przesady. Mamy kilka możliwości, ale wszystko możemy załatwić w lokalnym urzędzie miejskim lub gminnym. Nie ważne jest to, gdzie będziemy prowadzić naszą działalność. Nie ma to znaczenia w kwestii lokalizacji urzędu, który musimy odwiedzić. Zakładanie firmy Bydgoszcz to też oferta nowoczesnych biur rachunkowych. Wystarczy udzielić stosownego pełnomocnictwa i biuro rachunkowe załatwi za Nas wszystkie formalności. Przy czym formalności ograniczają się jedynie do złożenia wniosku o wpisanie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. I to wszystko, co musimy zrobić w tej kwestii. Następnie automatycznie przydzielony zostanie nam numer identyfikacji podatkowej, czyli tak zwany NIP. W ciągu maksymalnie kilku dni otrzymamy też numer regon. Jeśli sami załatwialiśmy otwarcie swojej firmy to potem dobrze jest od razu znaleźć jakieś biuro rachunkowe, które będzie prowadziło naszą dokumentację finansową.

Czas potrzebny na założenie własnej działalności to kwestia prawidłowego wypełnienia wniosku w urzędzie. Zakładanie firmy można też zlecić wcześniej wybranemu biuru rachunkowemu. To wszystko sprawia, że dzisiaj każdy może stać się przedsiębiorcą w mniej niż godzinę. Wystarczy jedynie podjąć decyzję i złożyć wniosek, a resztę formalności załatwią za nas odpowiednie urzędy.