Jak zakuwa się węże?

 

W dzisiejszych czasach wydawać by się mogło, że młodzi inżynierowie mogą mieć spory problem z rozkręceniem własnego biznesu. Nic bardziej mylnego. Wszystkie dość obrotne osoby powinny prześledzić rynek w poszukiwaniu niedoboru pewnych usług lub produktów. Takim właśnie sektorem jest dział rynku technicznego zajmujący się zakuwaniem węży hydraulicznych. Niewątpliwie warto otworzyć firmę świadczącą takie właśnie usługi.

Jakiego sprzętu wymaga operacja zakucia węża?

zakuwanie wężyNa wstępie warto przybliżyć temat zakuwania węży. Zakuwanie węży to montaż specjalnych końcówek, służących do łączenia poszczególnych elementów układu ze sobą, na nieuzbrojonym dotąd wężu. Poprzez nieuzbrojony wąż rozumie się wąż nie posiadający żadnych złączy i końcówek. Niemal zawsze, zakuwanie węży hydraulicznych wymaga posiadanie specjalistycznych maszyn, które z ogromną siłą zaciskają odpowiednią końcówkę na wężu. Po takim zabiegu operator ma niemal stuprocentową pewność, że okucie wykonano prawidłowo. Warto przed włączeniem maszyny wszystko dokładnie sprawdzić, by nie okazało się, że popełniliśmy błąd podczas wykonywania okucia. Aby wykonywać okucia węży należy posiadać spory zapas materiałów, ponieważ przy dość dużym zleceniu nie może nam zabraknąć okuć. Jeśli mamy ich zbyt mało na stanie, to na dostawę przyjdzie nam poczekać nawet kilka dni. Jest to czas, po którym potencjalny klient zacznie się niecierpliwić, co może spowodować rezygnację z usług danej firmy. Warto dbać o klienta, ponieważ w dobie wszechobecnej konkurencji dość łatwo można go stracić.

Aby wykonywać profesjonalne okucia węży, należy zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Nie jest on najtańszy, lecz po pewnym czasie się zwraca i zaczyna na siebie zarabiać. Warto o niego dbać, by służył bezawaryjnie jak najdłużej.