Jak strzyc małego psa

Jakiś czas temu udało nam się całkiem przypadkowo znaleźć bardzo zaniedbanego psa. Był on naprawdę w opłakanym stanie. Ze zdrowiem było o tyle dobrze, że był tylko niedożywiany, miła pchły i parę kleszczy. Na całe szczęście kleszcze nie były nosicielami żadne choroby, a z resztą zdrowotnych problemów bardzo szybko udało nam się uporać – poprzez profilaktykę oraz dobrą karmę wysokobiałkową.

Sposoby strzyżenia małego bardzo zaniedbanego psa

strzyżenie małych psówWiększym zmartwieniem był wygląd psa. Piesio miał bardzo długą sierść, co niestety przyczyniło się do znaczącego zaniedbania. Lata spędzone na wędrówce nie oszczędziły szaty naszego nowego małego przyjaciela. Prawdopodobne nawet były, że nasz czworonożny przyjaciel nie ma podszerstka, co oznaczałoby, że będzie on wymagał regularnych wizyt groomera, czyli psiego fryzjera. Strzyżenie małych psów, jak również tych średnich i większych, które nie posiadają podszerstka a ich sierść w swojej strukturze przypomina włosy ludzkie, co sprawie, iż rosną one bez przerwy, jest konieczne. Zabieg taki przeprowadza się średnio raz w miesiącu. Ponadto takie psiaki powinny być czesane przynajmniej raz na dwa dni, tak aby zapobiec tworzeniu się filcu i kołtunów. Co więcej, jeśli nasz pies nie posiada podszerstka, prawdopodobnie nie będzie liniał obficie. Dodatkowo takie psiaka może kąpać nawet raz w tygodniu, bez żadnego uszczerbku na jego zdrowiu (niekiedy tak częste mycie czworonoga, którym ma bardzo długie włosy jest wymagane w celu ułatwienia rozczesywania sierści. 

Nasz psiak, którego znaleźliśmy pierwsze strzyżenia zaliczył w profesjonalny salonie fryzjerskim dla psów, gdzie został otoczony naprawdę profesjonalną opieką. Groomer ten został nam polecony i miał w internecie bardzo dużo dobrych opinii.