Jak dobrze wybrać stół dla najmłodszych

Zmiany w polskim prawie otworzyły rynek na prywatne żłobki, przedszkola i świetlice dla najmłodszych. Praktycznie na każdym osiedlu  możemy zaobserwować okna przystrojone kolorowymi wycinankami, lub prywatne budynki przystosowane pod placówkę dla dzieci. Rozpoczął się wyścig w pozyskiwaniu klientów.

Jaki stolik, jakie krzesło do przedszkola?

stolik przedszkolnyPo przejściu wszystkich formalności przy zakładaniu przedszkola lub świetlicy, pojawia się kolejne wyzwanie- dostosowanie wyposażenia placówki do potrzeb najmłodszych. Warto zwrócić uwagę na toalety- powinny być wymiarami przystosowane do wzrostu naszych podopiecznych. Kolejną sprawą jest szatnia, gdzie każde dziecko najlepiej żeby miało swój wieszak oraz szafkę na buty i inne drobiazgi. Sala zabaw to miejsce, gdzie przede wszystkim musi być bezpiecznie. Należy zadbać o to, aby meble nie miały ostrych krawędzi, a podłogi wyłożone były w całości kolorową wykładziną, gdyż ulubionym zajęciem malców jest zabawa na podłodze. Trzeba pamiętać też, że stolik przedszkolny to nie ławka w szkole. Tak jak krzesełka, po pierwsze powinien być odpowiedniej wielkości, a po drugie, w przyjaznej kolorystyce. Kolory właśnie są bodźcem, który będzie decydował o atmosferze i samopoczuciu dzieci. Dobrze sprawdzą się bajkowe obrazy na ścianach w każdym pomieszczeniu. Istotne będzie również odpowiednie oświetlenie i zadbanie o właściwą temperaturę i wentylację.

Przy urządzaniu placówki dla dzieci, warto skorzystać z porad fachowców lub samemu zdobyć odpowiednią wiedzę. Dobrze przemyślana inwestycja szybko nam się zwróci. Jeżeli dzieciom i rodzicom spodoba się miejsce, które dla nich stworzyliśmy, przekażą informacje dalej, A reklama szeptana, w dzisiejszych czasach, jest najskuteczniejszą formą zdobywania klienta.