Jak dbać o odzież na motor?

Będąc użytkownikiem kasku motocyklowego co jakiś czas musimy zadbać o jego czystość. Jak wiadomo podczas użytkowania każdy element może ulec zabrudzeniu, a dbanie o higienę istotne jest w każdym aspekcie naszego życia. Gdy czyścimy dbamy przede wszystkim o to, by kask się nie porysował .

Kask na motor – jak prawidłowo go czyścić?

kask na motorW tym celu należy zapewnić mu miękkie podłoże – najlepiej jakiś kawałek materiału, ręcznik. Rozpoczynając zabieg czyszczenia z wnętrza kasku wyjmujemy to, co da się wyjąć. Najczęściej wszystko, co wykonano z materiału da się wyjąć ze środka- zwłaszcza w nowszych modelach kasku. Modele takie, jak nolan n21, czy nieco bardziej znany nolan n40 dają nam możliwość wyjęcia wszystkich elementów miękkich. Skorupę zewnętrzną czyścimy zwłaszcza z owadów, które schodzą z trudem. Oczywiście w tym celu można kupić specjalne środki do czyszczenia kasków motorowych, ale nie jest to koniecznie. Istotnym jest natomiast, aby nie stosować zwykłych detergentów- mogą one spowodować uszkodzenie lakieru. Kaski takie, jak na przykład schuberth c3 pro mają szczególnie wrażliwą powierzchnię. Najlepszym, domowym rozwiązaniem będzie wyczyszczenie kasku najzwyklejszym ręcznikiem papierowym. Wystarczy namoczyć najpierw zaschnięte zanieczyszczenia, a następnie delikatnie usunąć je z kasku czystą wodą . Delikatne części wewnętrzne należy wypłukać w misce z wodą i odpowiednim płynem. Do prania wnętrza stosujemy dowolny środek, ale uważamy na to, by nas nie uczulał (gdy się pocimy, może dochodzić do reakcji alergicznych nawet po dłuższym czasie od momentu prania). Do czyszczenia osłony na oczy dobrze jest używać ściereczek z mikrofibry. Pozwolą nam one uniknąć zarysować i pomazania powierzchni.

 

Bez względu na to, którą część kasku czyścimy należy wykonywać delikatne ruchy, by nie uszkodzić niczego wykręcaniem oraz tarciem. Po tak przeprowadzonym zabiegu czyszczenia kask będzie wyglądał, jak nowy, a my nie poniesiemy żadnych strat. Powodzenia!

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.msmoto.pl