Jak bardzo bezpieczne są zamki elektroniczne?

Zaczynając prowadzić swój biznes hotelarski dobrze wiedziałem,  że nie będzie to łatwe zadanie, a raczej takie, które wymagać będzie ode mnie wielu przygotowań oraz zadbania o szczegóły, w tym takie, jak profesjonalne zamki do drzwi pokoji hotelowych. Mój hotel miał kilkanaście pokojów, a najbardziej rozsądnym rozwiązaniem było dla mnie właśnie zainstalowanie profesjonalnych zamków elektronicznych, które polecane są na rynku z różnych względów.

Po pierwsze bezpieczeństwo zamków

zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cenaZamki montowane w drzwiach działające na prąd to standard w dzisiejszych czasach, który wykorzystują zarówno większe hotele renomowanych firm i sieci, ale także mniejsze pensjonaty posiadające jedynie kilka pokojów do wynajęcia. Najpierw chciałem się jednak dowiedzieć, ile będzie mnie ta cała inwestycja kosztować. Oczywiście, że mogłem skorzystać ze standardowych zamków na klucz, jednakże zamek elektroniczny na kartę zbliżeniową cena wydawał mi się jakoś bardziej estetyczny i co najważniejsze nowoczesny, co na pewno spodobałoby się wszystkim moim gościom, którzy będą odwiedzać mój ośrodek. Dowiedziałem się, że w prypadku większego zamówienia na instlację takich zamków w kilku drzwiach będę mógł liczyć na spory rabat w wybranej przeze mnie firmie, stąd też od razu postanowiłem, że wszystkie moje drzwi będą otwierane drogą elektroniczną na specjalnie zaprogramowaną kartę, którą przykłada się do czytnika znajdującego się przy drzwiach.

Nie miałem co do tego mechanizmu zbytniej pewności, jednakże szybko moje wątpliwości zostały rozwiane głównie przez to, że pracownik firmy dokładnie mi wytłumaczył, na czym taki mechanizm dokładnie polega i przedstawił mi również wiele zalet, które na pewno znajdą zastosowanie i w moim przypadku. Do dziś uważam tę inwestycję za bardzo udaną i co najważniejsze potrzebną każdemu właścicielowi hotelu.