Iniekcja ciśnieniowa, najważniejsze informcje

 

Prawidłowa hydroizolacja jest podstawową wszystkich budynków. Niestety zdarza się tak, że hydroizolacja zostaje uszkodzona lub budynek w ogóle jej nie ma. Istnieją tradycyjne metody zakładania hydroziolacji, czy osuszania budynków, które polegają na odkryciu fundamentów poprzez odkopanie i odkrycie ścian, co jest trudne i kosztowne. Dlatego niniejszym artykule przedstawię Wam nowoczesną metodę hydroizolacji cieszącą się dużym zaufaniem i zadowolenie.

Iniekcja ciśnieniowa- ratunek dla zalanych budynków

skuteczna iniekcja ciśnieniowaMam tutaj na myśli iniekcję ciśnieniową, skuteczna iniekcja ciśnieniowa nie wymaga odkopywania ścian, wszystko dzieje się wewnątrz budynku. Na czym w ogóle polega iniekcja ciśnieniowa? Polega ona na uszczelnieniu budynku poprzez wywiercenie szeregu otworów i wpuszczenie do nich specjalnej substancji uszczelniającej. Substancję tę wtłacza się przy użyciu iniektora, pod ciśnieniem. Użycie konkretnej substancji zależy od wielu czynników, które specjalnie wyszkolona ekipa musi uwzględnić dobierając preparat. Czynnikami, które na to wpływają są źródło zawilgocenia, stopień przeciekania ścian, rodzaj surowca jaki został użyty do budowy domu oraz jaki zakres prac adaptacyjnych chcemy wykonać. Do iniekcji ciśnieniowej w zależności właśnie od wyżej wymienionych czynników możemy zastosować żele akrylowe, zaczyny cementowe czy żywice epoksydowe.

Właściwy dobór substancji iniekcyjnej daje doskonałe rezultaty, pozwalają one zniwelować nieszczelność murów, przeciekanie i zawilgocenie. Decydując się na ten zabieg postarajcie się wybrać ekipę, firmę która ma doświadczenie w tym temacie, to naprawdę odpowiedzialne zadanie, które powinni wykonać fachowcy. To niezwykle ważne aby nasz dom był odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, choć sama iniekcja niesie za sobą pewne koszty, to jednak korzyści i nasze bezpieczeństwo i komfort są bezcenne.