Implanty stomatologiczne, a moja koleżanka

Moja koleżanka jest lekarzem. W sumie przez bardzo długie lata studiowała we Wrocławiu, później pracowała w jednym ze szpitali. Zdecydowała się po paru latach na zrobienie specjalizacji i stwierdziła, że chce zostać chirurgiem dziecięcym. Jest to naprawdę bardzo rzadko spotykane, żeby akurat chirurg dziecięcy to była kobieta.

Implanty stomatologiczne są wykonywane z różnych materiałów

Implanty stomatologicznePraca ta wymaga bowiem często długiego stania przy stole operacyjnym i jednak częściej tą akurat specjalizację wybierają mężczyźni. Koleżance jednak udało się skończyć specjalizację z bardzo dobrym wynikiem. Koleżanka dostała propozycję pracy w małym szpitalu prywatnym. I szukano właśnie chirurga dziecięcego. W szpitalu tym przeprowadzano mało inwazyjne zabiegi takie jak leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci i młodzieży. W tym małym szpitalu przyjmował też chirurg stomatolog, który przeprowadzał tam różne zabiegi stomatologiczne. Często tam zakładane były implanty stomatologiczne we Wrocławiu z różnych materiałów. Było przeprowadzane także leczenie chorób dziąseł najczęściej u osób w podeszłym wieku. Koleżanka doszła do wniosku, że praktykę w dużym szpitalu już ma i by mogła pracować w jakiejś mniejszej placówce. Zresztą w końcu nie będzie miała aż tylu dyżurów co na pewno będzie dobre dla jej rodziny. Koleżanka bowiem sama ma małe dzieci i zawsze narzekała na to, że ma tak bardzo mało czasu dla rodziny. Jednak wiedziała na jaki zawód się decyduje i że jest on bardzo wymagający.

Teraz mogłaby w końcu spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi i tym samym odciążyć trochę w opiece nad nimi swoją mamę. Tak naprawdę teraz mogłaby zacząć żyć bez ciągłego biegu i pośpiechu. Koleżanka doszła do wniosku, ze przynajmniej przez okres, w którym dzieci jej są jeszcze małe dobrze będzie jeśli zacznie pracować w takim małym szpitalu.