Imadła stolarskie – jakie mają zastosowanie?

Różnego typu projekty stolarskie oparte są na drewnie. Materiał ten jest stosunkowo prosty w obróbce, a jednocześnie, z uwagi na różne gatunki drewna, zapewnia oryginalny i niepowtarzalny wystrój wszędzie tam, gdzie zostanie wykorzystany jako wykończenie przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Profesjonalne stolarnie wykorzystują dużą liczbę narzędzie, które ułatwiają obróbkę drewna.

Gdzie zamontować imadło?

imadło stolarskieJednym z podstawowych miejsc w stolarni jest stół roboczy, na którym niejednokrotnie miejsce na obróbka drewna. To właśnie doskonałe miejsce do tego, aby zamontować tam imadło stolarskie. Jest to urządzenie, które służy do tymczasowego stabilizowania poszczególnych elementów. W zależności od modelu, wybrać można te o większym lub mniejszym rozstawie uchwytów, dzięki czemu tworzy się bardziej kompleksową pracownię. Imadło jest użyteczne tak samo przy okazji obróbki elementów, które w jakiś sposób trzeba przytrzymać, jak też ich łączenia za pośrednictwem kleju. Siła nacisku regulowana jest w wygodny sposób. Dodatkowo imadła tego typu często wyposażone są w elementy miękkie, nakładane na uchwyty, w celu uniknięcia uszkodzenia drewna, czy pozostawienia przez uchwyty śladów na jego powierzchni.

Profesjonalne miejsce pracy wymaga odpowiednich narzędzi. Jednym z podstawowych rozwiązań jest imadło. Pozwala na stabilne przytrzymanie elementu poddawanego obróbce. Wykonywane jest z wysokiej jakości elementów, co przekłada się na jego wytrzymałość. Jego działanie oparte jest na prostej zasadzie, a obsługa ma miejscu przy użyciu drążka, za pomocą którego dostosowuje się siłę uścisku. Pozwala to na bardzo stabilne zamocowanie elementu w imadle. Jest przydatne także w przypadku klejenia ze sobą elementów drewnianych, jak również innego typu pracach.