Hotel mojej mamy i meble kolonialne

Moja mama prowadziła już od wielu lat swój hotel na obrzeżach pięknego miasta, jakim jest Warszawa, czyli nasza stolica. Któregoś dnia stwierdziła, że trzeba jakiegoś odnowienia wnętrza, ponieważ powoli klientom może zacząć się nudzić hotel, który od wielu lat nie miał wprowadzanych żadnych istotnych zmian.

Meble kolonialne są ciekawe

meble kolonialne Zastanawiałam się, co takiego można by zmienić. Mieliśmy ładne meble drewniane do salonu, które budziły zachwyt wszystkich klientów. Mieliśmy taki łączony salon i kuchnie, ogólnodostępną dla wszystkich gości hotelowych. Pomyślałam, że skoro nasze meble lite drewno tak się wszystkim podobają,. to można zmienić trochę meble, ale nadal zostać przy tematyce drewnianej. Skoro wszystkim odpowiadała, to po co szaleć i ryzykować. Ostatnio ciekawe były tanie meble kolonialne dostępne w Warszawie, które każdemu się podobały z moich znajomych jak robiłam taki mały rekonesans. Postanowiłyśmy z mamą zamówić takie i wstawić na początku do salonu, a dopiero potem pomyśleć o jakichś zmianach w pokojach. Zaczniemy od drobnej rzeczy. Nasze meble kolonialne na pewno zwrócą uwagę i będą takim powiewem świeżości w naszej pracy. Byłam ciekawa, jak mama się odniesie od tych nowości, i czy również jej się spodobają, ale na szczęście powiedziała, że piękniejszych mebli nie widziała. Wszyscy byli nimi zachwyceni i zamówiłam je od razu. Takie meble indyjskie to taka odskocznia od naszej rodzimej tradycyjności i przede wszystkim pokazanie tego, że lubimy też rozmaitości z całego świata. Nie skupiamy się wyłącznie na naszej kulturze. Dlatego meble indyjskie zajęły specjalne miejsce w naszym hotelu i gościom hotelowym bardzo się spodobały.

Słyszę teraz cały czas odgłosy zachwytu z powodu zakupu nowych mebli i moja mama również jest mi wdzięczna, że wpadłam na taki pomysł ze zmianą wystroju.